POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Oficjalnie – Polacy z sześcioma kwalifikacjami olimpijskimi!

Sześcioro polskich judoków powalczy o medale w Igrzyskach w Tokio! Dzisiaj Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Międzynarodowa Federacja Judo opublikowały listę zakwalifikowanych zawodniczek i zawodników.

Za miesiąc w olimpijskim turnieju w Tokio zobaczymy na tatami, w kolejności Agatę Perenc -52kg, Julię Kowalczyk -57kg, Agatę Ozdobę-Błach -63kg, Mistrzynię Europy Beatę Pacut -78kg oraz Macieja Sarnackiego +100 kg i z kwoty kontynentalnej Piotra Kuczerę -90kg.

W rankingu spośród Polaków najwyższe 14 miejsce zajęła Julia Kowalczyk, brązowa medalistka Mistrzostw Świata z Tokio z 2019 roku. Beata Pacut, która w kwietniu wygrała Mistrzostwa Europy w Lizbonie, uplasowała się na 16 lokacie.

Najbardziej doświadczona w naszej reprezentacji Agata Ozdoba-Błach, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2017 i Mistrzostw Europy 2014, zajęła 21 pozycję, a Agata Perenc 24 miejsce.

Maciej Sarnacki znalazł się na 26 pozycji, a Piotr Kuczera – 32.

Pierwotnie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich miały się skończyć w czerwcu 2020 roku, ale przełożenie Igrzysk na 2021 rok z powodu pandemii Covid-19 sprawiło, że o punkty można było walczyć do niedawnych Mistrzostw Świata w Budapeszcie.