Ogromne awanse w rankingu polskich judoczek

Sukcesy w Grand Prix w stolicy Uzbekistanu Taszkiencie sprawiły, że reprezentantki Polski zanotowały olbrzymie awanse w rankingu światowym judo. Anna Borowska, która zdobyła złoty medal, awansowała z 60 na 28 miejsce w kategorii wagowej -57kg.

Za zwycięstwo w Grand Prix otrzymuje się 700 punktów, a za srebrny medal 490. Właśnie tyle dostały Agata Perenc (-52kg) i Beata Pacut (-78kg), który zajęły 2 pozycje w Uzbekistanie.

W wadze -57kg prowadzi Sumiya Dorjsuren z Mongolii 4732 pkt, Anna Borowska jest 28 - 1018, Julia Kowalczyk 43 - 640, a Arleta Podolak 57 - 370.

W kategorii -52kg Arleta Perenc awansowała z 35 na 18 lokatę, zgromadziła dotychczas 1245 pkt. Karolina Pieńkowska, która przegrała walkę o brąz w piątek, jest 36 - 742. Liderka Japonka Ai Shishime ma 3900 pkt.

Spory awans odnotowała też Beata Pacut, z 35 na 25 miejsce - 1062 pkt. Prowadzi Brazylijka Mayra Aguiar 3090 pkt.

W czołówce wagi -63kg jest brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Świata Agata Ozdoba-Błach 22 miejsce i 1292 pkt. Karolina Tałach zajmuje 39 miejsce - 732.

W Taszkiencie 7 pozycję zajął Jakub Kubieniec, co na liście światowej dało mu awans ze 106 na 82 lokatę - 370 pkt. Wyżej z Polaków jest Damian Szwarnowiecki 47 miejsce i 644 pkt.