Ogromny awans Ksawerego Morki w rankingu IJF

Aż o 67 miejsc, ze 125 na 58 pozycję, awansował w rankingu kategorii -73kg Międzynarodowej Federacji Judo Ksawery Morka. W sobotę zdobył brązowy medal w swoim debiucie w turnieju Grand Slam w Tokio.

W stolicy Japonii Ksawery Morka, który odniósł największy sukces w karierze, wygrał 4 z 5 walk, a w decydującym pojedynku pokonał w dogrywce Niemca Igora Wandtke.

W tej samej wadze 41 na liście światowej jest Adam Stodolski, a 52 Wiktor Mrówczyński.

Bardzo dobrze w Grand Slam im. Jigoro Kano spisały się także Julia Kowalczyk (-57kg) i Angelika Szymańska (-63kg), które zajęły 5 lokaty.

W rankingu IJF, w wadze -57kg Julia Kowalczyk plasuje się na 18 miejscu, a Arlet Podolak jes 38. W kat. -63kg Angelika Szymańska awansowała z 16 na 13 pozycję.

Najwyżej w rankingu jest Beata Pacut-Kłoczko – 7 w wadze -78kg. Aleksandra Kaleta zajmuje 16 miejsce (-52kg), Katarzyna Sobierajska 31 (-70kg), Kinga Wolszczak 59 (+78kg), a w rywalizacji mężczyzn Piotr Kuczera 31 (-100kg).

W dniach 20-22 grudnia polskie judoczki wystąpią w zawodach Masters w Jerozolimie.