Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy: Julia Bulanda zdobyła brązowy medal

Julia Bulanda zdobyła brązowy medal w wadze -57kg w odbywającym się w słowackiej Bańskiej Bystrzycy Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (do lat 18), znanym jako EYOF. W decydującej walce wygrała w środę z Hiszpanką Adrianą Rodriguez Salvador.

W półfinale reprezentantka Polski przegrała z Azerką Fidan Alizadą, późniejszą złotą medalistką turnieju.

W ćwierćfinale Julia Bulanda, aktualna wicemistrzyni kraju kadetek, pokonała Estonkę Anę-Liisę Nurm, a w eliminacjach Włoszkę Aurelię Venditto.

Wczoraj w Bańskiej Bystrzycy Oliwia Kożuch (-44kg) uplasowała się na 5 miejscu, a Ksawery Ignasiak (-60kg) zajął 7 pozycję.

W czwartek, 28 lipca startować będą: -81kg Michał Wąsikowski, -90kg Damian Kubiak, -63kg Anna Bednarz, -70kg Aleksandra Kowalewska, a w piątek, 29 lipca w kategorii +100kg walczyć będzie Miłosz Kłos. Zawody w Słowacji zakończą się 30 lipca zmaganiami zespołów.