OOM w Białymstoku: Wiktoria Ślązok zdobyła złoty medal

Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetek Wiktoria Ślązok (GKS Czarni Bytom) zwyciężyła w Białymstoku w wadze -48kg w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, tj. Mistrzostwach Polski do lat 17. W zeszłym roku wywalczyła ona brąz podczas MP Seniorek.

W czwartkowym finale Wiktoria Ślązok, srebrna medalistka OOM 2021, wygrała z Mileną Kukhar (KS Gwardia Łódź).

Również srebro w poprzednim sezonie miała Oliwia Kożuch (GKS Czarni Bytom) w -44kg. Tym razem triumfowała, a w pojedynku o złoto pokonała Aleksandrę Sznajder-Wituś (MKS Juvenia Wrocław).

Tytuł w kategorii -52kg obroniła Karolina Siennicka (Safari 152 Warszawa), po finałowym zwycięstwie z Wiktorią Dziob (UKS Judo Kraków).

W rywalizacji kadetów rozdano dziś medale w wagach od -66kg do +90kg. W gronie złotych medali-stów znaleźli się m.in. zawodnicy, którzy z bardzo dobrej strony pokazywali się w imprezach międzynarodowych, jak -66kg Kamil Kustrzycki (KS Judo Gwardia Koszalin), -73kg Mateusz Grendys (UKJ Millenium Rzeszów), -81kg Fabrycjusz Tarkowski (Klub Judo AZS Opole).

W wadze -90kg Michał Walenciak (MKS Juvenia Wrocław) wygrał w finale z Damianem Kubiakiem (PGE Akademia Judo Poznań), który niedawno zajął 1 miejsce w Pucharze Europy w hiszpańskiej Fuengiroli.

W pierwszym dniu OOM najlepiej spisali się reprezentanci Czarnych Bytom (6 medali, w tym 2 złote) i Gwardii Łódź (1-1-1).

Turniej mistrzowski na Podlasiu jest sprawdzianem przed majowym Pucharem Europy w Bielsku-Białej.

Medaliści 1 dnia MP Kadetów (juniorów młodszych)