OOM w Białymstoku: zwycięstwa Magdy Glubiak i Zuzanny Banaszewskiej

Pięć miesięcy po wygranej w Mistrzostwach Polski Młodzików w Pile, Magda Glubiak (-63kg) i Zuzanna Banaszewska (+70kg) triumfowały w Białymstoku w MP Kadetów - Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W piątkowych pojedynkach finałowych Magda Glubiak (GKS Czarni Bytom) pokonała Zuzannę Starczyńską (MKS Pałac Młodzieży Katowice), a Zuzanna Banaszewska (UKJ Lemur Warszawa) wygrała z Dominiką Kuźmą-Ebel (UKS Galeon Gdynia).

Drugi tytuł z rzędu w kadetkach zdobyła m.in. Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom) – w 2021 roku zwyciężyła w -48kg, a teraz w -57kg. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Julia Bulanda (GKS Czarni Bytom). W tej wadze 5 była Maria Jesionek (UKJ Lemur Warszawa), która na co dzień z sukcesami startuje w kategorii -52kg. Pod koniec 2021 roku zwyciężyła w MP Młodzików, a po kilka tygodniach sięgnęła po złoto i srebro w Pucharze Europy Juniorek Młodszych.

Sukces z poprzedniego roku w MP U17 powtórzył także Tymoteusz Lic (UKS Tomita Elbląg), który zmienił kategorię wagową z -46kg na -50kg. W tym wyższym limicie startował już pod koniec listopada w MP Młodzików w Pile, gdzie wywalczył brązowy medal.

W 2 dniu OOM w stolicy Podlasia złoto zdobyli także: -70kg Julia Marczak (UKS Judo Sensei Płock), -46kg Mikołaj Pryszcz (Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe Janosik Bielsko-Biała), -55kg Stanisław Piechota (UKS Judo Panda Warszawa), -60kg Hubert Biedrzycki (UKS Conrad Gdańsk).

W klasyfikacji medalowej zwyciężył GKS Czarni Bytom 4 złote 1 srebrny 6 brązowych, przed UKJ Lemur Warszawa 1 2 1 i KS Gwardia Łódź 1 1 2.

W dniach 21 – 22 maja polscy judocy startować będą w Pucharze Europy Kadetów w Bielsku-Białej. To kolejny etap przygotowań do czerwcowych Mistrzostw Europy w Poreczu w Chorwacji, lipcowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w słowackiej Bańskiej Bystrzycy oraz sierpniowych Mistrzostw Świata w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny.

Medaliści 2 dnia MP Kadetów (juniorów młodszych)