OOM w Zamościu: Sordyl, Zakrzewska i Szulc wśród złotych medalistów

Jakub Sordyl w wadze +90kg, Anna Zakrzewska -40kg, Aleksandra Szulc -48kg zdobyli w Zamościu złote medale w 1 dniu Mistrzostw Polski Kadetów - XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubelskie 2020.

Troje wymienionych zawodników przed 2 tygodniami zwyciężyło w Otwartym Pucharze Europy Kadetów w Szczyrku. Oprócz nich na najwyższym stopniu podium w międzynarodowych zawodach stanęli Ksawery Ignasiak -60kg, -Wojciech Koziołek -66kg, Emilia Gonsior +70kg.

Dzisiaj w Zamościu Oliwia Onysk (-44kg) po raz kolejny została Mistrzynią Polski Kadetek. Przed rokiem wygrała rywalizację w najniższej kategorii -40kg. W wadze -48kg najlepsza była Aleksandra Szulc, która niedawno wywalczył brąz Mistrzostw Polski Seniorek w Trzciance. Drugie miejsce zajęła broniąca tytułu Zuzanna Woźniak.

Półtora roku temu w Chęcinach brąz na 5 lokatach uplasowali się m.in. Jakub Pec (-60kg) i Jakub Bogdaniuk (-90kg), a tym razem zwyciężali w kategoriach do 66kg i 90kg. W finale Jakub Pec wygrał z Jakubem Kuczyńskim, a Jakub Bogdaniuk pokonał Jakuba Nowakowskiego.

Oskar Rogalski w poprzedniej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczył brąz, w tym razem w tej samej wadze -73kg był w finale. Po złoto sięgnął Dawid Szulik.

Natomiast zwycięzca rywalizacji w 2019 roku w wadze ciężkiej Andrzej Radzik zdobył srebrny krążek, a złoto przypadło Jakubowi Sordylowi.

Dokończenie zawodów indwidualnych w sobotę.

Medaliści 1 dnia

-44kg
złoty: Oliwia Onysk (KJ Koka Jastrzębie-Zdrój
srebrny: Amelia Budzisz (GKS Czarni Bytom)
brązowe: Natalia Galicka (UKS Ukemi Judo Wolbrom) i Oliwia Kożuch (GKS Czarni Bytom)

-48kg
złoty: Aleksandra Szulc (KS Judo Gwardia Koszalin)
srebrny: Zuzanna Woźniak (UKJ Yuko Józefów)
brązowe: Karolina Rosa (GKS Czarni Bytom), Wiktoria Ślązok (GKS Czarni Bytom)

-52kg
złoty: Kinga Klimczak (MKS Juvenia Wrocław)
srebrny: Oliwia Kutyła (KJ Koka Jastrzębie-Zdrój)
brązowe: Agata Syska (KS AZS AWFiS Gdańsk), Aleksandra Wenzel (AZS UW Warszawa)

-66kg
złoty: Jakub Pec (UKJ Yuko Józefów)
srebrny: Jakub Kuczyński (UKS Conrad Gdańsk)
brązowe: Oleksandr Kovbasiuk (MUKS Kokoro Łódź), Yevhen Tarasenko (KS Gwardia Łódź)

-73kg
złoty: Dawid Szulik (KS Polonia Rybnik)
srebrny: Oskar Rogalski (Judo Legia Warszawa)
brązowe: Adam Małecki (KS Judo Gwardia Koszalin), Bartłomiej Szadejko (UKS Conrad Gdańsk)

-81kg
złoty: Rafał Kotlewski (TS Gwardia Olsztyn)
srebrny: Norbert Losiak (UKS Olimp Nowa Sól)
brązowe: Łukasz Banaszczak (GKS Czarni Bytom), Adam Majewski (UKJ ASzWoj Warszawa)

-90kg
złoty: Jakub Bogdaniuk (UKS Halinów Team)
srebrny: Jakub Nowakowski (UKS Kodokan Toruń)
brązowe: Damian Kubiak (Power Duck Akademia Judo Poznań), Wiktor Mika (KS Judo Tigers Wrocław)

+90kg
złoty: Jakub Sordyl (UKS Galeon Gdynia)
srebrny: Andrzej Radzik (Klub Judo AZS Opole)
brązowe: Kacper Grzegorczyk (MKS Juvenia Wrocław), Wiktor Jankowski (KS Start Radom)