POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Opole gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w 2021 roku

65 edycja Mistrzostw Polski Seniorów – Indywidualnych i Drużyn Mieszanych - odbędzie się w dniach 1-3 października w Opolu. Polski Związek Judo opublikował kalendarz imprez na 2021 rok. W sezonie 2020 organizatorem turnieju była Trzcianka k./ Piły.

Regularnie co kilka lat stolica województwa opolskiego gości najlepszych polskich zawodników i zawodniczki. Dwa ostatnie turnieje MP rozgrywane były w Opolu w 2011 i 2017, a na najwyższym stopniu podium stawali m.in. Agata Ozdoba-Błach, Daria Pogorzelec, Katarzyna Furmanek, Marek Kręcielewski, Paweł Zagrodnik, Robert Krawczyk oraz Arleta Podolak, Paula Kułaga, Tomasz Kowalski i Piotr Kuczera.

Mistrzostwa Polski Juniorów są zaplanowane w terminie 27-28 marca w Warszawie, a Mistrzostwa Polski Młodzieży 11 kwietnia w Gdyni. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli MP Juniorów Młodszych odbędą się od 23 do 25 kwietnia (organizator woj. łódzkie).

Mistrzostwa Polski Młodzików – dla najmłodszych judoków – zostaną przeprowadzone w Pile 27 i 28 listopada.

Jak co roku nie zabraknie zawodów o zasięgu międzynarodowym. Data Pucharu Europy Juniorów Młodszych w Bielsku-Białej to 15-16 maja, a Pucharu Europy Juniorów 19-20 czerwca.

W Polsce planowane są także zaległe Mistrzostwa Europy i Świata w judo kata oraz Mistrzostwa Świata weteranów w judo.

Rozgrywane będą także turnieje rangi Pucharu Polski, pierwszy dla juniorów 28 lutego w Opolu, a 2 tygodnie później seniorski w podwarszawskim Piasecznie. Puchar Polski juniorów młodszych (limity OOM) odbędzie się 13 marca także w Piasecznie. Młodzicy takie zawody mają w dniach 17-18 kwietnia w Zamościu.

W 2021 roku odbędą się także m.in. Mistrzostwa Polski Wojska, MP Służb Mundurowych, Akademickich MP Szkół Wyższych. Planowane jest także np. współzawodnictwo osób z niepełnosprawnościami, a także doszkalanie trenerów i sędziów.