POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Otwarte Mistrzostwa Polski w judo osób z niepełnosprawnością intelektualną

W sobotę i niedzielę 24-25 września w Elblągu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski w judo osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zawody odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej 135. Pierwszego dnia zaplanowano trening obserwowany, zaś drugiego – walki.

Turniej odbędzie się na zasadach Federacji VIRTUS dla 1 i 2 grupy sprawnościowej, a także z uwzględnieniem przepisów Olimpiad Specjalnych Polska Judo.

W zawodach mogą startować zawodnicy z upośledzeniem umysłowym we wszystkich stopniach upośledzenia, z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością sprzężoną. W MP uczestniczyć będą judocy ze wszystkich kategorii wiekowych.

Gośćmi MP osób z niepełnosprawnością intelektualną będą Jacek Zawadka, Prezes Polskiego Związku Judo i Tomasz Gadaj, Pełnomocnik Zarządu PZ Judo d/s Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami zawodów są Integracyjny Klub Sportowy „Atak” Elbląg, Spółdzielnia Socjalna Ruczaj, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Polski Związek Judo