POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych: Mistrz Polski Mateusz Grendys w nowej wadze

W nowych kategoriach wagowych wystąpią niektórzy judocy podczas niedzielnych zawodów Otwartego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Oleśnicy. W tym gronie jest kończący wiek kadeta Mateusz Grendys, złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białymstoku w -73kg. Teraz wystartuje w limicie -81kg.

- To mój ostatni start w 2023 roku, ale jeszcze wezmę udział na początku grudnia w campie w Bańskiej Bystrzycy z kadrą juniorów. A co do kategorii, w Oleśnicy to będzie -81kg, a nie chcę deklarować co dalej, bo tak naprawdę sam jeszcze nie wiem, w której wadze zostanę – mówi zawodnik klubu Millenium Rzeszów.

W 2022 roku Mateusz Grendys został Mistrzem Polski Kadetów, a także bardzo dobrze spisywał się w Pucharze Europy. W hiszpańskiej Fuengiroli zdobył brązowy medal, zaś w czeskich Teplicach zajął 5 miejsce. Rywalizował też w PE w Bielsku-Białej.

- Cały sezon uważam za całkiem niezły, oczywiście mogło być lepiej. Zdobyłem Mistrzostwo Polski oraz wywalczyłem medal i punktowane miejscach na Pucharach Europy, a z kolei w Bielsku-Białej mój mental nie działał jak powinien. I głównie to zadecydowało o porażce w 1/8 finału. Od razu po zawodach udałem się do mojego psychologa sportowego Norika Koczariana i zdecydowanie poprawiłem sferę mentalną – powiedział Mateusz Grendys.

Rzeszowianin znalazł się również w kadrze narodowej prowadzonej przez trenera Tomasza Jopka na Mistrzostwa Europy w Porecu oraz Mistrzostwa Świata w Sarajewie.

- W Chorwacji wygrałem jedną walkę, a przegrałem pojedynek o ćwierćfinał. Ze startu w Mistrzostwach Świata wykluczyła mnie kontuzja pleców, której doznałem na zgrupowaniu w Zakopanem. Ale już z plecami lepiej, chodziłem na zabiegi przez miesiąc, później powoli wracałem na matę aż do pełnego treningu. Po kontuzji startowałem tylko w Bytomiu, gdzie zwyciężyłem w Memoriale Józefa Wiśniewskiego – Pucharze Polski Kadetów – dodał reprezentant Polski.

Organizatorami niedzielnych (27 listopada) zawodów pucharowych w Oleśnicy są Polski Związek Judo i KS Judo Tigers, a Partnerami - Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Oleśnica i OKR ATOL Oleśnic. W hali sportowej OKR ATOL rywalizować będą judocy urodzeni w 2005, 2006, 2007 roku.