POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Paweł Zagrodnik: najbliższe starty w Maladze i Wojskowych MŚ

Tydzień temu Paweł Zagrodnik, 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, został oficjalnie trenerem reprezentacji Polski kobiet. – Już wkrótce zawodniczki wystąpią w European Open w Maladze i Wojskowych Mistrzostwach Świata – mówi szkoleniowiec żeńskiej kadry Biało-Czerwonych.

W dniach 23 – 24 października reprezentanci naszego kraju wezmą udział w EO, czyli Pucharze Świata w Maladze.

– W Hiszpanii wystartuje m.in. grupa zawodniczek i zawodników z młodzieżowej kadry narodowej. W Maladze mamy też zaplanowany camp treningowy. A już na początku listopada judocy z drużyny narodowej U23 będą walczyć w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Budapeszcie – powiedział Paweł Zagrodnik.

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Judo Paweł Zagrodnik rozpoczął pracę z kadrą kobiet, zaś szkoleniowcem reprezentacji mężczyzn został Azer Rashad Hasanov. Ich pierwszymi asystentami zostali Marek Kręcielewski (trener kadry juniorów) i Jacek Kowalski (trener kadry juniorek).

- Zaraz po zgrupowaniu w Maladze część naszej reprezentacji pojedzie do Paryża na 40 Wojskowe Mistrzostwa Świata (World Military Championship) w dniach 28 października – 4 listopada. W wojskowych zawodach mogą walczyć takie zawodniczki jak m.in. Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Karolina Pieńkowska, Beata Pacut, Eliza Wróblewska – dodał trener Paweł Zagrodnik.

34-letni szkoleniowiec, który był bardzo blisko medalu na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku, postawił sobie za cel bardzo dobry występ Polek w turnieju olimpijskim w Paryżu w 2024 roku.

- Przed nami wiele wspólnej ciężkiej pracy. Do końca roku planujemy konsultacje w kraju i być może akcje szkoleniowe zagraniczny. Chcemy wykorzystać każdy moment na rozwijanie umiejętności naszych judoków – zaznaczył.