PE Juniorów: brązowy medal Aleksandry Kowalewskiej w Maladze

Przygotowująca się m.in. do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Pile, Aleksandra Kowalewska (-70kg) zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów w Maladze.

Reprezentantka Polski wygrała 3 walki, kolejno z Portugalką Beatriz Rosą, Holenderką Nadią Swinkels i Francuzką Teophilą Darbes-Takam.

Przegrany półfinałowy pojedynek z późniejszą złotą medalistką, Szwajcarką April Lynn Fohuo trwał ponad 7 minut.

W latach 2022-23 Aleksandra Kowalewska wywalczyła w PE Juniorów 5 medali: złote w Rumunii, Bośni i Hercegowinie oraz Słowenii, zaś brązowe w Portugalii i Niemczech.

W sobotę w hiszpańskim turnieju 7 miejsce zajął Szymon Szulik w wadze -73kg. Stoczył aż 6 walk, w tym 4 rozstrzygnął na swoją korzyść.

Polak pokonał m.in. miejscowego judokę Davida Leona Huertę i Belga Mouhammada Gazoleva w dogrywkach, zaś poniósł porażkę np. z Japończykiem Yusuke Takeichim (zdobył srebro).