PE Juniorów: Kinga Klimczak zdobyła srebrny medal w Pradze

Kinga Klimczak (-52kg) zdobyła srebrny medal w Pucharze Europy Juniorów w Pradze. To jej najlepszy wynik w międzynarodowej karierze w zawodach tej rangi.

Brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów pokonała w ćwierćfinale Austriaczkę Carinę Klaus-Sternwieser i w półfinale Ukrainkę Olhę Kalnytską. W finale Kinga Klimczak przegrała z Niemką Leną Djeriou.

Wcześniej w tym roku polska zawodniczka 2-krotnie plasowała się na 5 miejscu w juniorskim Pucharze Europy, w Atenach i Banja Luce. W 2019 i 2021 roku Kinga Klimczak startowała w Mistrzostwach Europy Kadetów.

Dzisiaj w Pradze rywalizował także złoty medalista tegorocznych MPJ w wadze -81kg Oskar Rogalski (Hato Judo Warszawa). Wygrał z Australijczykiem Noahem Nightingale i Austriakiem Thomasem Eckerem, a porażek doznał w ćwierćfinale z Mustafą Hebibem z Bośni i Hercegowiny, a także w walce repesażowej z Niemcem Gerritem Noackiem.

W połowie września czeska stolica będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów. Z kolei w sierpniu w Ekwadorze odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 20.