POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Banja Luce: Ksawery Ignasiak i Katarzyna Sobierajska złotymi medalistami

Ksawery Ignasiak (-60kg) i Katarzyna Sobierajska (-70kg) zdobyli złote, a Anton Kleinos (-60kg) i Marcin Kowalski (-73kg) srebrne medale w pierwszym dniu Pucharu Europy Juniorów w w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina). Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli w sobotę 5 krążków.

W pojedynkach finałowych Ksawery Ignasiak pokonał wspomnianego, innego naszego reprezentanta Antona Kleinosa, zaś Katarzyna Sobierajska wygrała z Francuzką Florine Soula, z którą w półfinale przegrała Aleksandra Kowalewska (zajęła 5 miejsce). Marcin Kowalski w walce o złoto musiał uznać wyższość Węgra Gergely Adorjaniego.

W wadze +78 kg po brąz sięgnęła Klaudia Chobot. Startowały cztery zawodniczki, a Polka wygrała walkę z Serbką Anastasiją Bogdanović.

A jak wyglądała droga na podium pozostałych Biało-Czerwonych:

Była Mistrzyni Europy Juniorek i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorek Katarzyna Sobierajska pokonała w ćwierćfinale Słowenkę Ursulą Mazovec i w półfinale Węgierkę Viktorię Kovacs. W wadze -70kg Aleksandra Kowalewska o brąz uległa Bułgarce Lidii Branchevej. W swoich pierwszych walkach triumfowała w rywalizacji z Czarnogórką Natasą Jeftić i Francuzką Juliette Diollot.

Ksawery Ignasiak wygrał z Serbem Duszanem Keziciem i Rumunem Andrei Anghelem oraz w półfinale z Holendrem Jochemem van Hartenem. Z kolei Anton Kleinos zwyciężał w pojedynkach z Serbem Ivanem Ledjanskim, Rumunem Alexandru Matei i Bułgarem Hristo Hristovem, a także Węgrem Bence Farkasem.

W kategorii -73kg Marcin Kowalski kolejno wygrał z Węgrem Almosem Dobrosy, Holendrem Jelle van Teijlingenem, Brytyjczykiem Ethanem Nairne i w półfinale z Węgrem Aronem Szabo. Łącznie w sobotę stoczył trzy pojedynki z judokami z Węgier, przegrał finałową.