POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Banja Luce: w finale Jakub Sordyl wygrał z Grzegorzem Teresińskim

Do polskiego finału doszło w wadze +100kg w Pucharze Europy Juniorów w Banja Luce. Jakub Sordyl pokonał Grzegorza Teresińskiego. W kategorii -48kg brąz zdobyła Natalia Stokłosa. W 2-dniowym turnieju nasi judocy wywalczyli 8 medali i zajęli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Po ćwierćfinałowych zwycięstwach, w niedzielnych półfinałach Jakub Sordyl wygrał z Serbem Andriją Stosiciem, natomiast Grzegorz Teresiński z Francuzem Mathysem Gomesem da Silvą. W rywalizacji o złoto triumfował Kuba Sordyl.

Dwie Polki mieliśmy w półfinałach kategorii -48kg. Po wcześniejszych wygranych, Natalia Stokłosa przegrała z Azerką Konul Aliyevą, a Oliwia Onysk z Francuzką Pauline Cuq. W pojedynkach o brązowe krążki Natalia Stokłosa pokonała Bułgarkę Aleksę Georgievą, zaś Oliwia Onysk uległa Węgierce Rebece Ricie Koszegi.

Również na 5 pozycjach uplasowali się Dymitrij Janczylik (-90kg) i Kinga Klimczak (-52kg). W decydujących pojedynkach reprezentanci Polski przegrywali ze Słoweńcem Nikiem Purnatem i Serbką Nikoliną Nisavić.

Bartosz Borzęcki (-81kg) i Jakub Bogdaniuk (-90kg) zajęli 7 lokaty, podobnie jak Alicja Ołdak i Oliwia Wątorek (obie -57kg).

W sobotę po złote medale sięgnęli Ksawery Ignasiak (-60kg) i Katarzyna Sobierajska (-70kg), srebrne zdobyli Anton Kleinos (-60kg) i Marcin Kowalski (-73kg), a brąz wywalczyła Klaudia Chobot (+78kg).

Drużynowo najlepsza Francja 9 - 3 - 7 przed Polską 3 - 3 - 2 i Węgrami 2 - 0 - 7.