POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Bukareszcie : kolejny dobry występ Kingi Wolszczak

Na niewiele ponad miesiąc przed Mistrzostwami Europy Juniorów w Luksemburgu, Kinga Wolszczak (+78kg) z WKS Śląsk Wrocław zajęła 5 miejsce w Pucharze Europy w Bukareszcie. Na 7 lokacie uplasował się dziś Marcin Kowalski (-73kg) z UKJ Lemur Warszawa.

W ostatnich miesiącach Kinga Wolszczak zdobyła brązowe medale podczas PE Seniorów w Zagrzebiu i Juniorów w Sarajewie. Na początku roku była też 5 w seniorskich zawodach tej rangi w Pradze.

W sobotę w rumuńskiej stolicy wrocławianka wygrała z judoczką gospodarzy Paulą Pastiu i w ćwierćfinale z Ukrainką Ruslaną Bulaviną. W półfinale Polka przegrała z Francuzką Coralie Hayme i o brąz z Włoszką Ericą Simonetti.

Marcin Kowalski pokonał Mołdawianina Bogdana Jizdana i przegrał z Turkiem Umaltem Demirelem, zaś później w repesażu triumfował w pojedynku z Francuzem Hansem-Jorrisem Ahibo i doznał porażki z Ukraińcem Vadymem Leontievem.

Jutro kolejne walki Polaków w Pucharze Europy Juniorów w Bukareszcie. Mistrzostwa Europy Indywidualne i Drużyn Mieszanych w tej kategorii wiekowej odbędą się w dniach 9 – 12 września w Luksemburgu.