POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Bukareszcie: świetne walki Polaków i trzy medale

Bardzo dobrą formę potwierdzili polscy judocy przygotowujący się do wrześniowych Mistrzostw Europy Juniorów. Dzisiaj w Bukareszcie na podium Pucharu Europy stanęli: 2 miejsce - Wojciech Kordyalik +100kg, 3 miejsce – Dymitrij Janczylik -90kg i Michał Jędrzejewski -100kg. Siódmy w wadze -100kg był Nikodem Kubiak.

W odstępie niecałego miesiąca, tj. od startu na początku lipca w Coimbrze, drugie medale zdobyli Michał Jędrzejewski (2 lokata w Portugalii) i Wojciech Kordyalik (3 pozycja w Portugalii).

W niedzielę w Rumunii 20-letni Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław) wygrał z judoką gospodarzy Tudorem Darie oraz Serbami Andriją Stosiciem i Igorem Vracarem, a w finale przegrał z Francuzem Tiemanem Diaby.

W kategorii -90kg 19-letni Dymitrij Janczylik (UKS Galeon Gdynia) pokonał aż 5 rywali – Mołdawianina Alexandru Gradinaru, Bułgara Borislava Vladova i w repesażu Francuza Francisa Damiera, Szweda Karla Baathe i Francuza Maxime-Gaela Ngayap Hambou, a doznał porażki tylko w ćwierćfinale z Rosjaninem Omarem Gaevem.

Dwóch polskich judoków znalazło się na miejscach punktowanych w wadze -100kg. 19-letni Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk) wygrał z Rumunem Alexem Cretem i Ukraińcem Danylo Hololobovem, w półfinale przegrał z Rosjaninem Matveyem Kanikovskiyem, a o brąz pokonał Włocha Daniele Accogliego. Nikodem Kubiak (AZS AWF Poznań) zwyciężył w walce z Rumunem Stoicą i uległ Ukraińcowi Kariimowi Nuriievowi. W repesażach triumfował w pojedynku z Francuzem Orso Dermee i przegrał z Accoglio.

Wczoraj 5 pozycję w PE Juniorów w Bukareszcie zajęła Kinga Wolszczak (+78kg) z WKS Śląsk Wrocław, a 7 był Marcin Kowalski (-73kg) z UKJ Lemur Warszawa.