PE Juniorów w Coimbrze: Paulina Muszyńska z brązowym medalem

Odnosząca sukcesy krajowe zarówno w kadetach, jak i seniorach Paulina Muszyńska (-78kg) dziś bardzo dobrze spisała się w portugalskim Coimbrze, gdzie zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów. 5 miejsce zajęła Agata Pałka (-63kg), a 7 - Natalia Nowaczyk (-78kg).

Startująca w wadze -78kg (w tej samej, w której Mistrzynią Europy Seniorek została Beata Pacut) Paulina Muszyńska wygrała z Rosjanką Anzheliką Taratuniną, przegrała w półfinale z Łotyszką Uną Dolgilevicą i o brąz pokonała Portugalkę Beatriz Moreirę.

Paulina Muszyńska jest ubiegłoroczną Mistrzynią Polski Kadetek w Zamościu w kat. +70kg, a w marcu tego roku wywalczyła srebro podczas Pucharu Polski Seniorów w Piasecznie.

Na wyróżnienie w 1 dniu turnieju w Coimbrze zasłużyła również Agata Pałka. Pokonała Włoszkę Antoniettę Palumbo i Francuzkę Fantine Rauzier. W półfinale Polka uległa judoczce gospodarzy Alice Pereirze, a o brąz nasza reprezentantka przegrała z Hiszpanką Laura Fernandez Vazquez.

Polscy juniorzy przygotowują się do wrześniowych ME w Luksemburgu i październikowych MŚ we włoskim mieście Olbia na Sardynii.