POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Grazu: Bartosz Borzęcki wygrał 4 walki i był blisko medalu

Podobnie jak wczoraj Katarzyna Sobierajska (-70kg), w niedzielę również Bartosz Borzęcki (-81kg) uplasował się na 5 pozycji w Pucharze Europy Juniorów w austriackim Grazu. Reprezentant Polski wygrał z 4 przeciwnikami.

Bartosz Borzęcki, który kilka dni temu skończył 20 lat i jest rówieśnikiem Katarzyny Sobierajskiej, pokonał kolejno w eliminacjach Francuza Spirosa Eleftheriadisa, Słowaka Alexa Maruskę i Serba Velimira Kosovicia oraz w ćwierćfinale Brazylijczyka Kauana Dos Santosa.

Polski judoka był już w półfinale, w którym przegrał z Gruzinem Giorgim Jabniashvilim. W pojedynku o brąz Bartosz Borzęcki rywalizował z Francuzem Arnaudem Aregbą. Niestety triumfował rywal.

Dzisiejsze 5 miejsce w Pucharze Europy Juniorów to najlepszy wynik Bartosza Borzęckiego w zawodach tej rangi. Rok temu był 7 w Sarajewie. Z kolei niecały miesiąc temu, również w stolicy Bośni i Hercegowiny, zajął 7 lokatę w turnieju Pucharu Europy Seniorów.

W ubiegłym roku judoka klubu Ryś Warszawa startował w Mistrzostwach Europy Juniorów w Luksemburgu. Za kilka miesięcy MEJ odbędą się w Czechach, zaś wcześniej Ekwador będzie gospodarzem MŚJ.

W Grazu w wadze -81kg walczył też m.in. mistrz Polski juniorów Oskar Rogalski (Hato Judo Warszawa), ale odpadł w eliminacjach.