POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Grazu: Katarzyna Sobierajska - sprawdzian przed MŚJ w Ekwadorze

- Występ w Pucharze Europy Juniorów w Grazu traktuję jako sprawdzian przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w tej kategorii wiekowej w Ekwadorze – mówi Katarzyna Sobierajska (-70kg), która odnosi już seniorskie sukcesy.

W dniach 4-5 czerwca Biało-Czerwoni startować będą w juniorskim turnieju w Austrii.

20-letnia Katarzyna Sobierajska jest zawodniczką kadry olimpijskiej, przygotowuje się do kwalifikacji do Igrzysk w Paryżu, ale ma też swoje cele w grupie juniorek. Była już Mistrzynią Europy i brązową medalistką Mistrzostw Świata. Zawody rangi MŚJ odbędą się od 10 do 14 sierpnia w Guayaquil.

- Zawsze celuje się w złoty medal, ale nie nakładam na siebie presji. Myślę, że jestem w dobrej formie, a trenerzy cały czas czuwają – powiedziała uczestniczka niedawnych ME Seniorek w Sofii. Wcześniej w tym roku startowała m.in. w Grand Slam w Paryżu i Antalyi oraz Pucharze Świata w Warszawie.

- W juniorkach moim ostatnim występem były marcowe Mistrzostwa Polski w Rybniku, gdzie wygrałam 3 walki i zdobyłam złoty medal. Na arenie międzynarodowej rywalizowałam w MŚJ w 2021 roku we Włoszech, a teraz czeka mnie start w Austrii, potem kilkudniowe zgrupowanie w Warszawie z kadra juniorek i następnie camp we Włoszech – przyznała Katarzyna Sobierajska.

Wśród powołanych na Puchar Europy w Grazu są m.in. -63kg Amelia Konfisz, -78kg Paulina Muszyńska -60kg Anton Kleinos, -73kg Marcin Kowalski, +100kg Grzegorz Teresiński. Łącznie na liście zgłoszonych jest 13 polskich judoczek i judoków.

W kalendarzu EJU, przed MŚJ są zawody rangi Pucharu Europy w Bośni i Hercegowinie 25-26 czerwca, na Węgrzech 16-17 lipca i w Czechach 23-24 lipca. Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się 15-18 września w Pradze.