POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Grazu: na starcie 13-osobowa reprezentacja Polski

W sobotę i niedzielę (4-5 czerwca) 13 polskich judoków rywalizować będzie w Pucharze Europy Juniorów w austriackim Grazu. W składzie Biało-Czerwonych są m.in. medalistka juniorskich MŚ (brąz) i ME (złoto) Juniorów Katarzyna Sobierajska (-70kg) oraz brązowa medalistka niedawnego PEJ w Poznaniu Paulina Muszyńska (-78kg).

Rozstawiona jest Katarzyna Sobierajska, w pierwszej rundzie ma wolny los, a w drugiej spotka się z Japonką Aoi Mizoguchi lub Włoszką Ludovicą Franzosi.

Z kolei Paulina Muszyńska wylosowała Słowenkę Tarę Janjić i jeśli wygra, to następnie zmierzy się z Uzbeczką Iriskhon Kurbanbayevą.

- Uważam, że moja forma jest dobra, obyło się bez kontuzji. Przepracowałam jednostki treningowe i byłam na campie w Bielsku-Białej – mówi Paulina Muszyńska, która kilka tygodni temu w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu pokonała Litwinkę Emiliję Petrauskaite i o brąz Ukrainkę Annę Kazakovą. Powtórzyła sukces z 2021 roku w Coimbry.

Paulina Muszyńska od ok. 10 lat trenuje judo w SGKS Wybrzeże Gdańsk. W juniorkach młodszych wywalczyła złoto MP Juniorek, zaś w juniorkach srebro mistrzostw kraju.

W składzie Biało-Czerwonych są także Alicja Ołdak -57kg, Amelia Konfisz -63kg, Ksawery Ignasiak -60kg, Igor Błaszczak -60kg, Anton Kleinos -60kg, Bruno Jesionek -66kg, Marcin Kowalski -73kg, Bartosz Borzęcki -81kg, Oskar Rogalski -81kg, Jakub Kielesiński -90kg, Grzegorz Telesiński +100kg.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w sierpniu w Ekwadorze, a Mistrzostwa Europy Juniorów we wrześniu w Czechach.