POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Poznaniu: Kinga Wolszczak - pracuję nad nowinkami taktycznymi

- Skupię się m.in. na nowinkach w rozwiązaniach taktycznych, jednak ze względu na trwający ciężki okres przygotowawczy nie zamierzam eksperymentować z nowymi technikami - mówi przed Pucharem Europy Juniorek w Poznaniu (3-4 sierpnia) bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie Kinga Wolszczak (+78kg).

17-letnia judoczka WKS Śląsk Wrocław zdobyła złoty medal PEJ w Maladze, srebrny w Lignano i brązowy w Atenach. Występ w Poznaniu będzie kolejnym sprawdzianem formy przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy Juniorek w Finlandii.

- Od majowego startu w Maladze wiele czasu spędziłam na zgrupowaniach, zarówno krajowych jak i na campach międzynarodowych, takich jak Porec, Nymburk czy Izola. Stoczyłam wiele walk i zdobywałam cenne doświadczenie, na szczęście unikając kontuzji. Przede mną jednak jeszcze cały miesiąc ciężkich przygotowań do ME - powiedziała Kinga Wolszczak.

Obecnie na campie w słoweńskiej Izoli są także inne kadetki z kadry trenera Jacka Kowalskiego -63kg Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom), Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek), -70kg Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań), -78kg Maria Bączek (TS Gwardia Warszawa), +78kg Julia Świątkiewicz (UKJ Lemur Warszawa).

- W Izoli jest wiele zawodniczek z mojej kategorii wagowej, mam szansę powalczyć np. z brązową medalistką ubiegłorocznych ME Gruzinką Sophio Somkhishvili, z którą spotkałam się już na zawodach w tym sezonie. Oprócz niej na Słowenii trenujemy z wieloma doświadczonymi seniorkami z całej Europy - dodała wrocławianka.

Oprócz Kingi Wolszczak, bardzo dobre wyniki w tej samej kategorii wagowej uzyskuje 20-letnia Julia Świątkiewicz. Zwyciężyła w Pucharze Europy Juniorek w Coimbrze, a 5 miejsca zajmowała w Lignano i Maladze.