PE Juniorów w Poznaniu: polski finał w +100kg, hat-trick Teresińskiego

To był bardzo udany dzień dla naszych judoków startujących w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu. Biało-Czerwoni łącznie zdobyli 4 medale – w finale kategorii +100kg Grzegorz Teresiński wygrał w dogrywce z Jakubem Sordylem. Złoto wywalczyła Kinga Klimczak (-52kg), a brąz Karolina Siennicka (-52kg).

Dla Grzegorza Teresińskiego to już 3 złoto w PEJ w ciągu kilku tygodni. Po zwycięstwach w Sarajewie i Coimbrze, triumfował także w stolicy Wielkopolski. Zanim dotarł do finału, pokonał Francuza Georgi Dadianiego i Turka Tunahana Tutara.

Z kolei Jakub Sordyl wygrał w ćwierćfinale z Turkiem Recepem Erginem oraz półfinale z Azerem Kananem Nasibovem.

Również dwie medalistki mieliśmy w wadze -52kg. Po złoty krążek sięgnęła Kinga Klimczak (bilans walk 5-0), a na 3 stopniu podium stanęła Karolina Siennicka (4-1).

Kinga Klimczak okazała się lepsza m.in. od Włoszki Asii Sassi, Francuzki Sarah Bothy i w finale od kolejnej włoski judoczki (w sumie pokonała trzy zawodniczki z tego kraju) Micaeli Sciacovelli. Natomiast Karolina Siennicka wygrała z czterema rywalkami, np. z Czeszką Veroniką Horakovą w 1/4 finału i Turczynką Seymą Yildirim o brąz.

5 miejsce w niedzielę zajęli Damian Kubiak, Michał Walenciak (obaj -100kg). Identyczny też mieli bilans pojedynków – po 3-2. Niestety o brąz przegrali, odpowiednio, z Włochem Jeanem Carlettim oraz Czechem Davidem Dudym.

Na 7 pozycjach sklasyfikowani zostali: -48kg Oliwia Onysk, -57kg Wiktoria Dziob, -100kg Mateusz Oleksy, +100kg Wiktor Jankowski.

W ten weekend odbył się też seniorski Puchar Europy w Dubrovniku. 7 pozycje wywalczyli: -73kg Olaf Loska, +100kg Dominik Majowski, -78kg Paulina Dziopa.