POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Poznaniu: reprezentanci Polski trenują w Antalyi

Kilkanaścioro polskich juniorów i juniorek trenuje razem z naszą kadrą seniorów na campie w Antalyi, gdzie przygotowują się do Pucharu Europy w Poznaniu (23 – 24 kwietnia).

PE Juniorów wraca do stolicy Wielkopolski po 3-letniej przerwie, a to efekt pracy Prezesa Jacka Zawadki i Zarządu PZJudo, co podkreślał trener kadry narodowej juniorów Marek Kręcielewski.

- W Antalyi trenują Anton Kleinos -60kg, Ksawery Ignasiak -60kg, Filip Bieliński -66kg, Oskar Rogalski -81kg, Marcin Kowalski -81kg, Jakub Sordyl +100kg. Z powołanego składu nie ma Dymitra Janczylika -90kg, którego z listy rezerwowych zastąpił Olaf Loska -73kg – mówi trener Marek Kręcielewski.

Zmiany nastąpiły także w reprezentacji juniorek prowadzonej przez Jacka Kowalskiego. - Ze względu na kontuzję nie ma z nami Natalii Nowaczyk. Uszkodziła więzadła w kolanie. Ze względów osobistych nie mogła przyjechać Aleksandra Szulc.

- Na campie w Antalyi trenują Zuzanna Woźniak -48kg, Wiktoria Ślązok -48kg, Amelia Konfisz -63kg, Katarzyna Sobierajska -70kg, Paulina Muszyńska -78kg plus na koszt klubów Natalia Stokłosa -48kg, Aleksandra Wenzel -52kg, Karolina Rosa -57kg – dodał trener Jacek Kowalski.

Biało-Czerwoni pozostaną na campie do 9 kwietnia. Dwa tygodnie później odbędzie się Puchar Europy w Poznaniu. Już zgłosiło się ponad 80 judoków z Azerbejdżanu, Francji, Gruzji, Wielkiej Brytanii, Luksemburga i Ukrainy.

W 2019 roku polskie juniorki i polscy juniorzy wywalczyli tam 8 medali. Złoto zdobyła Kinga Wolszczak (+78kg), srebro Eliza Wróblewska (-70kg), a brąz Paulina Szlachta (-48kg), Zuzanna Łogożna (-57kg), Łucja Obal (-57kg), Natalia Kropska (-63kg) oraz Sebastian Ołdak (-90kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg).

W 2022 roku najważniejszymi imprezami są sierpniowe Mistrzostwa Świata w Ekwadorze i wrześniowe Mistrzostwa Europy w Czechach.