POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Kadetów: Polacy w ok. 30-osobowym składzie w Teplicach

Po bardzo dobrych występach w Fuengiroli i Zagrzebiu, polscy kadeci wystąpią w Pucharze Europy w Teplicach (9 – 10 kwietnia). W składzie jest ok. 30 zawodniczek i zawodników. To kolejny etap przygotowań do tegorocznych imprez mistrzowskich – MŚ i ME oraz EYOF.

Na turniej w Czechach główny trener naszej reprezentacji Tomasz Jopek powołał Martynę Gałek -52kg, Julię Bulandę -57kg, Zuzannę Starczyńską -63kg oraz Stanisława Piechotę -55kg, Szymona Szulika -66kg, Pawła Steckiego -66kg, Kamila Bouatię -73kg, Mikołaja Kaczorka -73kg i Damiana Kubiaka -90kg.

- Wystąpimy w bardzo szerokim składzie, część judoczek i judoków startuje z powołań kadrowych, inni – z klubowych. Poza wyżej wymienionymi, w Teplicach startować będą m.in. Kamil Michna, Kamil Kustrzycki, Mateusz Grendys, Fabrycjusz Tarkowski, Karolina Siennicka, Kinga Chmielewska, Magda Glubiak i wiele innych osób – mówi trener Tomasz Jopek.

Do PE w Czechach zgłoszonych zostało ok. 600 kadetek i kadetów z 30 krajów. Biało-Czerwoni przygotowują się do głównej części sezonu. Poprzedzi ją Puchar Europy w Bielsku-Białej w dniach 21 – 22 maja.

- Cały czas trwają eliminacje do czerwcowych Mistrzostw Europy w Poreczu w Chorwacji i lipcowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. Nasi najlepsi reprezentanci wystąpią również w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny – dodał szkoleniowiec kadry narodowej.

Pod koniec kwietnia krajową czołówkę czeka jeszcze rywalizacja w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku. - Zapewne wielu faworytów stanie na podium, ale można spodziewać się także niespodzianek – stwierdził Tomasz Jopek.

W tym roku świetnie spisuje się Maria Jesionek (-52kg) , która zdobyła złoty medal PE w Fuengiroli i srebrny w Zagrzebiu. W Hiszpanii złoto wywalczył też Damian Kubiak (-90kg), a brąz Kinga Chmielewska (-57kg), Kamil Michna (-60kg), Kamil Kustrzycki (-66kg) i Mateusz Grendys (-73kg). W Chorwacji po brązowe krążki sięgnęli Wiktoria Ślązok (-48kg) i Fabrycjusz Tarkowski (-81kg).

Kadeci walczyli także w Pucharze Polski w Piasecznie, gdzie wygrywali m.in. Wiktoria Ślązok, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów, Karolina Siennicka, Julia Bulanda, Kamil Michna, Kamil Kustrzycki, Kamil Bouatia, Fabrycjusz Tarkowski i Damian Kubiak.