PE Kadetów w Bielsku-Białej: kolejne medale dla Polski, na podium Tarkowski i Starczyńska

To był udany występ naszych kadetów w Pucharze Europy w Bielsku-Białej. Dzisiaj brązowe medale zdobyli Zuzanna Starczyńska (-63kg) i Fabrycjusz Tarkowski (-81kg), a łączny bilans Polaków to 5 krążków – po 1 złotym i srebrnym oraz 3 brązowe. Ponadto 4 Biało-Czerwonych wywalczyło 5 pozycje i tyle samo uplasowało się na 7 miejscach.

W sobotę złoto zdobyła Karolina Siennicka (-52kg), srebro Wiktoria Ślązok (-48kg) i brąz Stanisław Piechota (-55kg).

Do ćwierćfinału wagi -63kg doszły Magda Glubiak i Zuzanna Starczyńska. Niestety przegrały swoje pojedynki i nie doszło do polskiego półfinału. Ale w repasażu Zuzanna Starczyńska pokonała Niemkę Alice Thiele, Ukrainkę Hannę Zaitsevą oraz Węgierką Bodzą Botzheim i sięgnęła po brąz.

W kategorii -81kg Fabrycjusz Tarkowski w półfinale doznał porażki z Austriakiem Ronaldem Proellem, lecz o brąz wygrał z Gruzinem Sabą Gvelesianim. Wcześniej pokonał Łotysza Ernestsa Laufmanisa, Czecha Tomasa Potucka i Serba Marko Jovanovicia.

5 miejsce w niedzielę zajęli Kamil Bouatia w -73kg i Emilia Bielawska w -57kg.

Kamil Bouatia wygrał z Austriakiem Tobiasem Kampfem, Gruzinem Gigo Morbedadze, Rumunem Hunorem Mihalym i w ćwierćfinale z Izraelczykiem Yanifem Agronovem. W decydujących walkach rywalizował jeszcze z dwoma Gruzinami, w półfinale i o brąz przegrał z Giorgim Mishvelidze i Sandro Akhlourim.

W kat. -57kg w ćwierćfinale porażki poniosły Julia Bulanda i Kinga Chmielewska. W repasażach lepiej sobie radziły Emilia Bielawska i Kalina Zozulińska. Do walki o medal dotarła Emilia Bielawska, ale uległa Francuzce Carli Bonito. Kalina Zozulińska skończyła zawody na 7 lokacie.

W wadze -70kg Natalia Sałek i Wiktoria Witkowska nie znalazły się na miejscach punktowanych. Z kolei w +70kg Zuzanna Banaszewska zajęła 7 pozycję.

Za miesiąc reprezentanci Polski walczyć będą w Mistrzostwach Europy, a później czekają ich starty w EYOF i Mistrzostwach Świata.