POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Kadetów w Bielsku-Białej: złota Siennicka, srebrna Ślązok i brązowy Piechota

Bardzo dobrze spisali się polscy judocy w pierwszym dniu Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej. Złoty medal zdobyła Karolina Siennicka (-52kg), srebrny Wiktoria Ślązok (-48kg) i brązowy Stanisław Piechota (-55kg). Na 5 miejscach sklasyfikowani zostali Tymoteusz Lic (-50kg) i Franciszek Koźlik (-60kg).

Karolina Siennicka (-52kg) w finale wygrała z Niemką Helene Riegert. We wcześniejszych sobotnich pojedynkach Polka okazała się lepsza od Serbki Anji Kostić, innej Niemki Miu Richter, Węgierki Laury Igaz i Francuzki Mathilde Coudret.

Dwa miesiące temu Karolina Siennicka wywalczyła 5 pozycję w PE w Zagrzebiu, a dziś osiągnęła najlepszy wynik w karierze.

Z kolei Wiktoria Ślązok (-48kg), brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetek, w finale w Bielsku-Białej doznała porażki z Francuzką Allysią Poulange. Polska judoczka dzisiaj pokonała natomiast Austriaczkę Ronję Harrer, Izraelkę Noę Hadar i w półfinale Niemkę Nikę Tabeę Mecklenburg.

Bardzo dobrze zaprezentował się także w wadze -55kg Stanisław Piechota, który sięgnął brąz po wygranej w decydującej walce z Włochem Davide Errichiello.

Do ćwierćfinału Stanisław Piechota pokonał Niemca Jaisa Mattiego Urbana, Izraelczyka Roya Rubinsteina i Węgra Agostona Kollara, a w pojedynku o wejście do półfinału przegrał z Ukraińcem Oleksandrem Martynchukiem W repesażach Polak pokonał jeszcze dwóch rywali – Gruzina Sabę Sabashvilego i Ukraińca Davlatzhona Mamadova.

O brązowe krążki rywalizowali także Tymoteusz Lic i Franciszek Koźlik, lecz obaj przegrywali z Gruzinami, odpowiednio Luką Maisuradze i Davitem Karelim.

W sobotę Tymoteusz Lic wygrał z 3 rywalami, w tym w repasażach z Węgrem Andrasem Adorjanim i Izraelczykiem Ido Nakarem. Franciszek Koźlik zaś po 4 zwycięstwach – nad Gruzinem Beką Machalikashvilim, Meksykaninem Juanem Pablo Ramirezem, Czechem Stepanem Fiserem i Szwajcarem Stevanem Maitinem - awansował do półfinału, w którym uległ Francuzowi Kelvinovi Rayowi.

Na 7 lokach uplasowali się Franciszek Michalak -55kg (bilans walk 4-2) i Oliwia Kożuch -44kg.

Zawody Pucharu Europy w Bielsku-Białej zakończa się w niedzielę i są etapem przygotowań do czerwcowych Mistrzostw Europy w Chorwacji.