PE Kadetów w Bukareszcie: Aleksandra Kowalewska w świetnej formie

W świetnej formie jest Aleksandra Kowalewska (-70kg), która zwyciężyła w Pucharze Europy Kadetów (Juniorów Młodszych) w Bukareszcie. To znakomity prognostyk przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy na Łotwie.

Na początku lipca w czeskich Teplicach Aleksandra Kowalewska zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy, a dziś sięgnęła po złoto w zawodach tej samej rangi w stolicy Rumunii. Brązowe krążki wywalczyli Dawid Szulik (-73kg) i Anna Bednarz (-63kg), powtarzając wczorajsze osiągnięcia Kamila Michny (-55kg), Ksawerego Ignasiaka (-60kg), Kingi Chmielewskiej (-48kg).

Aleksandra Kowalewska, podopieczna legendy polskiego judo Pawła Nastuli,kolejno wygrała z Izraelką Gayą Bar Or, Gruzinką Nino Gulbani, w półfinale z Holenderką Jade Omerkoylu i w finale z następną holenderską zawodniczką Nadią Swinkels.

W pojedynkach o brązowe medale Dawid Szulik pokonał Francuz Antoine Ruppa, a Anna Bednarz wygrała z Węgierką Adel Kelemen.

W zawodach głównych Anna Bednarz miała bilans walk 1-1, zaś w repesażach odniosła aż 4 zwycięstwa. Z kolei Dawid Szulik pokonał Turka Seydi Gunesa i Austriaka Issę Naschcho, a w półfinale przegrał ze złotym medalistą rumuńskiego turnieju Serbem Mihajlo Siminem.

Na 7 miejscu w PE Kadetów uplasował się w niedzielę Miłosz Kłos (+90kg). Stoczył 4 walk, wygrał 2. Natomiast wczoraj Kamil Kustrzycki (-60kg) zajął 5 miejsce, a Oliwier Nowok (-55kg) 7 lokatę.