PE Kadetów w Bukareszcie: troje Polaków z brązowymi medalami

Na miesiąc przed Mistrzostwami Europy w Rydze, 18-osobowa reprezentacja Polski uczestniczy w Pucharze Europy Kadetów (Juniorów Młodszych) w Bukareszcie. W pierwszym dniu zawodów brązowe medale zdobyli Kamil Michna (-55kg), Ksawery Ignasiak (-60kg), Kinga Chmielewska (-48kg).

Kamil Kustrzycki (-60kg) zajął 5 miejsce, a Oliwier Nowok (-55kg) 7 pozycję.

W pojedynkach o brązowe medale Kamil Michna wygrał z Ukraińcem Nazarem Viskovem, Ksawery Ignasiak z Kamilem Kustrzyckim i Kinga Chmielewska z Rumunką Vanessą Toleą.

W sobotnich zmaganiach w rumuńskiej stolicy Kinga Chmielewska i Kamil Michna triumfowali łącznie w 8 walkach repesażowych (zanotowali po 4 zwycięstwa).

Z kolei Ksawery Ignasiak pokonał Włocha Manuela Parlatiego i Rosjanina Kantemira Zambatova i osiągnął półfinał. W rywalizacji o awans do finału przegrał z późniejszym złotym medalistą Turkiem Ibrahimem Demirelem.

Walczący w tej samej kategorii -60kg Kamil Kustrzycki miał bilans pojedynków 4-2.

W niedzielę ciąg dalszy zawodów PE Kadetów w Bukareszcie.