PE Kadetów w Fuengiroli: Biało-Czerwoni znów z 3 medalami, złoto dla Damiana Kubiaka

Ależ to był świetny, pierwszy w tym roku turniej rangi Pucharu Europy dla polskich kadetów. W niedzielę w Fuengiroli Biało-Czerwoni zdobyli 1 złoty i 2 brązowe medale. Tym samym powtórzyli sobotni sukces. Dzisiaj na najwyższym stopniu stanął Damian Kubiak (-90kg), zaś na najniższym Kinga Chmielewska (-57kg) i Mateusz Grendys (-73kg).

Wczoraj złoto w Hiszpanii wywalczyła Maria Jesionek (-52kg/UKJ Lemur Warszawa), a brąz Kamil Michna (-60kg/GKS Czarni Bytom) i Kamil Kustrzycki (-66kg/KSJ Gwardia Koszalin).

W klasyfikacji zespołowej Polacy (trenerzy Artur Zieliński i Krzysztof Gadacz, współpracujący z Tomaszem Jopkiem, głównym trenerem kadry juniorek i juniorów młodszych) na bardzo dobrym 4 miejscu: 2-0-4. Najlepsi byli Azerowie 5-3-7.

W finale kategorii -90kg Damian Kubiak (Akademia Judo Poznań) wygrał ze Szwedem Alfredem Velutem. Wcześniej Polak pokonał dwóch przeciwników z Azerbejdżanu – Mahhamada Pashajeva oraz Farida Niyazova.

Mateusz Grendys (UKJ Millenium Rzeszów) triumfował w pojedynkach z Hiszpanem Jorge Gomezem Moralesem, Brytyjczykiem Benjaminem Levym i – o brąz – z kolejnym rywalem z Wielkiej Brytanii Edenem Heffernanem. Przegrał tylko w półfinale z późniejszym złotym medalistą Azerem Suleymanem Aliyevem. W tej samej kategorii startował także Mikołaj Kaczorek (GKS Czarni Bytom).

Brązowy medal w Fuengiroli zdobyła także Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom) w wadze -57kg. Po zwycięstwie z Esmee Holgate (Wlk. Brytania), w ćwierćfinale uległa Azerce Fidan Alizadzie. W repesażach polska judoczka wygrała z Francuzką Emmą Melis i Hiszpanką Carlą Albitos Lopez oraz w decydującej walce pokonała Francuzkę Jaelynn Chipan.