PE Kadetów w Fuengiroli: wystąpią m.in. Wiktoria Ślązok i Julia Bulanda

Wiktoria Ślązok (-48kg) i Julia Bulanda (-57kg) znalazły się w 11-osobowej reprezentacji Polski juniorów młodszych (kadetów), która w dniach 19 – 20 lutego wystąpi w Pucharze Europy w hiszpańskiej Fuengiroli. Biało-Czerwonych poprowadzą trenerzy Artur Zieliński i Krzysztof Gadacz.

- W turnieju w Fuengiroli wystąpią w poszczególnych kategoriach: -48kg Wiktoria Ślązok (GKS Czarni Bytom), -52kg Maria Jesionek (UKJ Lemur Warszawa), -57kg Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom), Julia Bulanda (GKS Czarni Bytom), -63kg Oliwia Szafrańska (PKS Olimpia Poznań), -60kg Kamil Michna (GKS Czarni Bytom), -66kg Filip Skórka (UKS Judo Panda Warszawa), Kamil Kustrzycki (KS Judo Gwardia Koszalin), -73kg Mikołaj Kaczorek (GKS Czarni Bytom), Mateusz Grendys (UKJ Millenium Rzeszów), -90kg Damian Kubiak (Akademia Poznań) – poinformował Artur Zieliński, trener współpracujący z Polskim Związkiem Judo.

Dla Wiktorii Ślązok i Julii Bulandy zawody w Hiszpanii będą jednocześnie sprawdzianem w gronie rówieśników przed seniorskim European Open (Puchar Świata) w Warszawie tydzień później.

W poprzednim roku Wiktoria Ślązok zdobyła m.in. brązowe medale Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze i Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu.

Do Pucharu Europy Juniorów Młodszych w Fuengiroli zgłoszonych zostało ok. 250 zawodniczek i zawodników z 16 krajów.

Poprzednio zawody tej rangi odbyły się w tym hiszpańskim mieście w 2020 roku. Srebro zdobyła wówczas Martyna Glubiak (-63kg), a brązowe krążki Oskar Rogalski (-73kg) i Jakub Sordyl (+90kg). Z kolei przed 3 laty srebrny medal zdobył Michał Kowalczyk (-66kg), a brązowy Agata Palka (-63kg).

W 2016 roku w Hiszpanii zwyciężył Kacper Kaczor w wadze -66kg. Za tydzień będzie walczył w EO Seniorów w Warszawie w kat. -73kg.