PE Kadetów w Teplicach: zwycięstwo Zuzanny Banaszewskiej!

Zuzanna Banaszewska (+70kg) wywalczyła złoty medal w Pucharze Europy Kadetów w Teplicach. Łączny dorobek Biało-Czerwonych to 3 krążki – w każdym kolorze - i wysokie 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Triumfatorka najwyższej kategorii odniosła w świąteczną niedzielę wielkanocną 5 zwycięstw – od finału do 1 rundy: z Austriaczką Helene Schrattenholzer, Czeszką Marie Kosnarovą, Turczynką Hayrun Nisą Ardic, Ukrainką Darią Dolią, Brazylijką Aną Soares.

Wcześniej w zawodach tej rangi Zuzanna Banaszewska była druga w Rydze oraz trzecia w Zagrzebiu.

Wczoraj srebro zdobyła debiutująca w PE U-18 Barbara Twarowska (-48kg), a brąz Szymon Szulik (-66kg).

W niedzielę 5 miejsca zajęli Mikołaj Kaczorek (-73kg), Magda Glubiak (-63kg), Julia Tataj (-63kg), a na 7 lokacie uplasowała się Amelia Ptasińska (-63kg).

Wszyscy nasi reprezentanci z 5 i 7 pozycji mieli bilans walk po 5-2. Każdy z polskich judoków do czołowych miejsc przebijał się przez repesaże.

Za kilka tygodni, tj. 20-21 maja Biało-Czerwoni startować będą w Pucharze Europy Kadetów w Bielsku-Białej.