PE Kadetów: złoto Kamili Wolszczak, brąz Pauliny Szlachty

Kinga Wolszczak (+70kg) zdobyła złoty medal, a Paulina Szlachta (-48kg) brązowy medal w Pucharze Europy Kadetów w słoweńskim mieście Koper. Drużynowo Polska na 7 miejsce.

Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) w tym sezonie 2-krotnie zdobywała brązowe krążki - w Fuengiroli (Hiszpania) i Teplicach (Czechy), a 5 miejsce zajmowała w Follonicy i Bielsku-Białej. Na Słowenii wygrywała z Włoszkami - półfinale z Asyą Tavano i w finale z Ericą Simonetti.

Paulina Szlachta (UKS Judo Wolbrom) przegrała 1 walkę, ale potem pokonała Niemkę Helen Schneider i Włoszkę Sarę Russo. To pierwszy medal Polki w PE Kadetek. Jej młodsza siostra Nikola Szlachta, brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy, zajęła 7 miejsce w tej samej wadze.

Blisko podium w miejscowości Koper była Agata Pałka (-57kg). Zawodniczka UKS Olimp Nowa Sól wygrała 3 walki w niecałe 3 minuty i awansowała do półfinału. Przegrała z Chorwatką Larą Cvjetko i o brąz z Czeszką Anną Trinactą.

W całym turnieju najlepsi byli Azerowie, którzy wywalczyli 4 złote medale. Polacy na wysokiej 7 pozycji.