POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE w Celje-Podčetrtek: Anna Załęczna z brązowym medalem

Anna Załęczna (+78kg) zdobyła brązowy medal w zawodach Pucharu Europy w słoweńskiej miejscowości Celje-Podčetrtek. Wicemistrzyni Europy Juniorek z 2015 roku po raz 2 w karierze stanęła na podium zawodów tej rangi.

W niedzielę Anna Załęczna (nr 89 na świecie) w eliminacjach wygrała na dwa waza-ari z Rosjanką Darią Karpovą (64), a w ćwierćfinale pokonała przez ippon Węgierkę Mercedesz Szigetvari (29). W półfinale Polka przegrała z Francuzką Anne Fatoumata M'Bairo (57), a w walce o brąz wygrała z jej 30-letnią rodaczką Audrey Thorel, której do tej pory nie było w rankingu.

- Chciałabym zdobyć medal, ale łatwo nie będzie. Mocne Węgierki, Rosjanki, wiele innych zawodniczek - mówiła przed turniejem Anna Załęczna, która na Słowenię przyjechała z campu międzynarodowego w chorwackim Poreczu.

W tym sezonie 21-letnia polska judoczka zajmowała 2-krotnie 7 miejsce w European Open w Pradze i Oberwart.

W Celje-Podčetrtek dobrze powalczyła także Urszula Hofman (-70kg). Po jednej wygranej i jednej porażce, trafiła do repesaży, w których zwyciężyła w dogrywce Niemkę Alinę Fiedler i przegrała z Francuzką Melissę Heleine. Polka uplasowała się na 7 lokacie.

Pierwszego dnia słoweńskich zawodów, po 5 stoczonych walkach, na 9 miejscu uplasował się Łukasz Golus (-66kg). Wygrał 3 pierwszej pojedynki, ale niestety później poniósł dwie porażki, m.in. z Węgrem Akosem Barthą.