POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE w Celje-Podčetrtek: Rafał Kozłowski chce walczyć z Krisztianem Tothem

- Z racji osiągnięć sportowych chciałbym spotkać się z Węgrem Krisztianem Tothem - mówił Rafał Kozłowski (-90kg) przed startem w Pucharze Europy w Celje-Podčetrtek (17-18 czerwca).

Przed rokiem brązowe medale w tych zawodach na Słowenii zdobyli właśnie Rafał Kozłowski i jego kolega klubowy z Gwardii Wrocław Karol Kurzej (-81kg).

- Powtórzenie zeszłorocznego wyniku będzie dużym sukcesem. Pomimo różnych trudności, jestem bardzo dobrej myśli i z chęcią w Celje zmierzę się z częścią światowej czołówki, a szczególnie z byłym Wicemistrzem Świata Krisztianem Tothem - powiedział Rafał Kozłowski.

W jego kategorii zgłoszeni są też np. inny Węgier Szabolcs Kriżsan (wcześniej -81kg), Niemiec Marc Odenthal i Włoch Walter Facente.

- W tym roku, poza European Open w Katowicach, startowałem w kilku krajowych turniejach. Nie udało mi się więcej wystąpić w innych zawodach rangi międzynarodowej. Niestety w tej części sezonu bardzo mocno odbija się łączenie studiów z karierą sportową. Mam dużo zajęć, mniej czasu na odpoczynek i regenerację, co przełożyło się na przymusową rezygnację z uczestnictwa w dwóch zgrupowań kadry narodowej. Musiałem być na miejscu we Wrocławiu - dodał Rafał Kozłowski.

Wśród zgłoszonych na PE na Słowenii jest 10 reprezentantów Polski - Bartłomiej Garbacik -60kg, Marek Wawrzkiewicz -60kg, Łukasz Golus -66kg, Paweł Kurtyka -73kg, Rafał Kozłowski -90kg, Sonia Lniany -63kg, Marta Wykupil -63kg, Urszula Hofman -70kg, Barbara Białas -70kg, Anna Załęczna +78kg.

W 2016 roku bardzo blisko podium była też Beata Pacut (-78kg) z Czarnych Bytom - zajęła 5 miejsce.