PE w Saarbrücken - dwaj Polacy na podium

Piotr Kuczera (-90kg) i Kamil Grabowski (+100kg) zdobyli dziś brązowe medale w Pucharze Europy w niemieckim Saarbrücken. Piąte miejsce zajął Maciej Sarnacki (+100kg).

W walkach o brąz Piotr Kuczera wygrał przed czasem z byłym Wicemistrzem Świata Węgrem Krisztianem Tothem, a Kamil Grabowski z Maciejem Sarnackim.

- Medal cieszy prawie jak złoty, ponieważ w walce o trzecie miejsce miałem okazję zmierzyć się z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Seniorów Krisztianem Tothem. To ostatni turniej przed Mistrzostwami Świata, mimo jednej przegranej walki mogę zaliczyć do udanych - poinformował Piotr Kuczera.

Ze swego wyniku bardzo zadowolony był też Kamil Grabowski. - Stoczyłem 5 pojedynków, z czego aż 4 wygrałem przed czasem. Start zaliczam do udanych, choć pozostaje lekki niedosyt - dodał.

Maciej Sarnacki zajął 5 miejsce, a 7 - Damian Stępień (-81kg), Paula Kułaga (-78kg) i Anna Załęczna (+78kg).

Tegoroczne MŚ odbędą się na przełomie sierpnia i września w Budapeszcie.