PEJ w Gdyni: 25 medali Biało-Czerwonych w sezonie 2018

Aż 25 medali - 2 złote, 9 srebrne i 14 brązowych - zdobyli polscy juniorzy w tegorocznych zawodach rangi Pucharu Europy. W ten weekend (7-8 lipca) PE Juniorów odbędzie w Gdyni. W 2017 roku przed własną publicznością Polacy 9 razy stawali na podium.

Trójmiejskie zawody, organizowane przez Polski Związek Judo, są jednym z etapów przygotowań podopiecznych trenerów kadry narodowej Jacka Kowalskiego i Marka Kręcielewskiego do wrześniowych Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Europy w Sofii.

W sobotę w hali sportowej Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, odbędzie się rywalizacja w kategoriach wagowych -44, -48, -52, -57 kg (kobiety) i -55, -60, -66, -73 kg (mężczyźni), a w niedzielę w -63, -70, -78, +78 kg (kobiety) i -81, -90, -100, +100 kg (mężczyźni). Startować mogą zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 1998-2003.

Polacy bardzo dobrze spisywali się w tym sezonie w Pucharach Europy i kibice liczą na kolejne sukcesy juniorów w Gdyni. Najbardziej udane były zawody w Sarajewie, gdzie nasi reprezentanci wywalczyli 13 medali - złoty Krzysztof Załęczny +100 kg, srebrne Patryk Łoziak -60kg, Maciej Krogulski -81kg, Iwo Baraniewski -100kg, Eliza Wróblewska -70kg, Julia Świątkiewicz +78kg, brązowe Danuta Majcher -48kg, Aleksandra Kaleta -52kg, Anna Dąbrowska -57kg, Pauliną Dziopa +78kg, Cezary Tchórzewski -73kg, Paweł Drzymał -81kg, Sebastian Ołdak -90kg.

We włoskim Lignano po srebro sięgnęła Eliza Wróblewska -70kg, a po brąz Anna Dąbrowska -57kg. W Sankt Petersburg srebry krążek zdobyła Vanessa Machnicka -57kg, a brązowy Katarzyna Madajewska +78kg. W Kownie na 2 lokatach sklasyfikowane zostały Angelika Szymańska -63kg i Karolina Miller -70kg, a 3 pozycje zajęli Julia Świątkiewicz +78kg, Hubert Pieczyński -55kg, Sebastian Makowski -66kg i Cezary Tchórzewski -73kg.

Z hiszpańskiego miasta La Coruna z brązowym medalem wróciła Aleksandra Kaleta -52kg, a z austriackiego Leibnitz ze złotem Paulina Dziopa +78kg.

W juniorskiej kadrze Polski na PE w Gdyni są m.in. Anna Dąbrowska -57kg, Vanessa Machnicka -57kg, Angelika Szymańska -63kg, Natalia Kropska -63kg, Eliza Wróblewska -70kg i Julia Świątkiewicz +78kg oraz Patryk Łoziak -60kg, Adam Stodolski -73kg, Paweł Drzymał -81kg, Maciej Krogulski -81kg, Cezary Tchórzewski -81kg, Sebastian Ołdak -90kg, Iwo Baraniewski -100kg, Paweł Kejza -100kg i Krzysztof Załęczny +100 kg.

Po zawodach, w dniach 9-11 lipca, zaplanowane jest międzynarodowe zgrupowanie w Gdyni - EJU Junior Training Camp.

Przed rokiem w Pucharze Europy w Gdyni polscy juniorzy wywalczyli 9 medali, w tym 3 srebrne - Kacper Szczurowski -100kg, Klaudia Cieślik -52kg i Julia Kowalczyk -57kg.