PEJ w Gdyni: brązowe medale Aleksandry Kalety i Pauliny Szlachty

Od brązowych medali Pauliny Szlachety (-48kg) i Aleksandry Kalety (-52kg) rozpoczęli nasi reprezentanci start w Pucharze Europy Juniorów w hali Gdynia Arena.

17-letnia Paulina Szlachta, pierwszy rok startująca jako juniorka, nigdy wcześniej nie stawała na podium PE w tej grupie wiekowej. W Sarajewie zajęła 5 miejsce, w Kownie była 7. Dzisiejszy turniej zaczęła od porażki z Niemką Helen Schneider, ale potem wygrała z dwiema Polkami – o brąz pokonała przez ippon Danutę Majcher.

20-letnia Aleksandra Kaleta, zajmująca 24 pozycję na liście światowej, po raz 3 w tym sezonie stanęła na najniższym stopniu podium Pucharu Europy Juniorek. Wcześniej była 3 w Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny, a 5 we Włoszech. W Gdyni odniosła 2 zwycięstwa, potem w półfinale przegrała z Francuzką Coraline Marcus Tabellion, a o brąz wygrała z Jagodą Tatą.

Oprócz tych 4 polskich zawodniczek, na punktowanych lokatach znalazły się dziś Martyna Apraksin i Zuzanna Pietrzak – obie na 7 lokatach w wadze -48kg. Siódmy był także Beniamin Podemski w kategorii -55kg.

Na 9 miejscach sobotnie zawody zakończyła Vanessa Machnicka -57kg i Marta Gęsikowska -57kg.

Po 1 dniu w klasyfikacji medalowej prowadzi Francja 7 krążków (2-1-4) przed Holandią 5 (2-1-2) oraz Ukrainą 3 (2-1-0).

Jutro startować będą m.in. Eliza Wróblewska -70kg – 10 miejsce w rankingu IJF oraz Krzysztof Załęczny +100kg – 12 lokata na świecie.