POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PEJ w Poznaniu: „brązowa” niedziela w wykonaniu polskich juniorów

Polscy juniorzy zdobyli 5 brązowych medali w drugim dniu Pucharu Europy Juniorów w Poznaniu. Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli 8 krążków, w tym po 1 złotym i srebrnym oraz 6 brązowych.

W niedzielę po brązowe medale sięgnęli - Paulina Szlachta (-48kg), Zuzanna Łogożna (-57kg), Łucja Obal (-57kg), Sebastian Ołdak (-90kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg). Dzień wcześniej zwyciężyła Kinga Wolszczak (+78kg), druga była Eliza Wróblewska (-70kg), a trzecia Natalia Kropska (-63kg).

Brązowy krążek jako pierwsza w niedzielę wywalczyła Paulina Szlachta (-48kg). Przegrała w walce z Rosjanką Anastasią Kuteriną, a następnie okazała się lepsza od Olgi Jarmuż i Australijki Aimee Aharoni. Piąta w tej wadze była Weronika Styrcz, która niestety w decydującym pojedynku nie sprostała Kuterinie.

W półfinale, po zwycięstwie z Ukrainką Anastasiią Vrubelvską, była także Aleksandra Janeczko (-52kg), ale w potyczce, której stawką był finał uległa na waza-ari Rosjance Darii Gribanovej. O brąz Polka walczyła z kolejną z ukraińskich judoczek Daryną Liashuk i przegrała z nią w dogrywce.

Aż trzy nasze zawodniczki rywalizowały o brązowe krążki w kategorii -57kg. W bezpośrednim starciu Jagoda Tąta przegrała z Zuzanną Łogożną (jako jedyna doszła do półfinału), zaś Łucja Obal wygrała z Rosjanką Kseniią Khalturiną.

Sebastian Ołdak (-90kg) w pojedynku o brąz poradził sobie przed czasem z Estończykiem Simonem Sullą. Wcześniej wygrał z Ukraińcem Luką Netiahą i Czechem Martinem Bezdekiem oraz w półfinale przegrał z Francuzem Enielem Caroly. Natomiast Wojciech Kordyalik (+100kg) o miejsce na najniższym stopniu podium rywalizował z Czechem Janem Maskiem i pokonał go po 62 sek. W ćwierćfinale Polak pokonał Węgra Donata Vargę, a w 1/2 finału uległ jego rodakowi Richardowi Sipoczowi.

7 lokaty dziś zajęli Jakub Pankowski i Bartosz Szaniawski (obaj -81kg), Mikołaj Paziewski (-90kg), Michał Jędrzejczyk i Fabian Kowalski (+100kg) oraz Olga Jarmuż, Izabella Olejnik (obie -48kg), Iga Sienkiewicz (-48kg).