Piotr Kuczera - dobry start w Gruzji przed trzecim występem w ME

23-letni Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik) po raz 3 będzie startował w Mistrzostwach Europy. Ostatnim, bardzo udanym sprawdzianem był turnieju Grand Prix w gruzińskim Tbilisi, gdzie zdobył brązowy medal w wadze -90kg.

- Świąteczny start w Gruzji oceniam dobrze, można powiedzieć, że trochę się "obudziłem" i moje walki wyglądały dużo lepiej niż poprzednie - mówi Piotr Kuczera, który po raz 2 w karierze stanął na podium GP. Poprzednio wywalczył brąz podczas GP w Zagrzebiu w 2016 roku.

W Tbilisi reprezentant Polski pokonał Włocha Domenico Di Guidę i Uzbeka Shermukhammada Jandreeva. W walce o półfinał przegrał z miejscowym zawodnikiem Giorgi Papunashvili. W repesażu Piotr Kuczera wygrał z Brytyjczykiem Jamalem Petrgave'm, a o brąz pokonał Greka Theodorosa Tselidisa.

- Pierwszy raz tak się złożyło, że rywalizowałem w Wielkanoc - na śniadanie zjadłem jedno jajko. Co do pojedynku z Gruzinem, nie znałem go wcześniej. Szkoda tej walki, ale wyciągnę wnioski na przyszłość. Widać było fajną atmosferę na trybunach w trakcie zawodów. Gdy bił się reprezentant Gruzji cała sala przeżywała jego walkę - powiedział Piotr Kuczera.

Prosto z Gruzji nasi reprezentanci udali się w długą podróż na międzynarodowy camp EJU OTC "Going for Gold" do węgierskiej miejscowości Tata via Warszawa. Kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w izraelskim Tel Avivie będzie zgrupowanie w Zakopanem.

Start w GP w Tbilisi był bardzo ważny dla Piotra Kuczery także dlatego, że po pierwszym tegorocznym sukcesie jakim było zwycięstwo w European Open w Sofii, w dwóch kolejnych turniejach - Grand Slam w Düsseldorfie i European Open w Pradze - nie wygrał żadnej walki.

Zbliżające się ME Seniorów w Izraelu będą trzecimi w karierze Piotra Kuczery. Znakomicie zadebiutował w 2016 roku w rosyjskim Kazaniu, gdzie wywalczył brąz. Walczył wtedy m.in. ze słynnym Grekiem Iliasem Iladisem, a także Francuzem Axelem Clerget, Szwedem Marcusem Nymanem i Serbem Aleksandarem Kukolj (aktualny Mistrz Europy i lider rankingu światowego)