POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Piotr Kuczera rozpocznie kwalifikacje olimpijskie w Mongolii i na Węgrzech

Wicemistrz Europy Piotr Kuczera (-100kg) przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu w 2024 roku. Już wkrótce wystąpi w turniejach rangi Grand Slam w Mongolii i na Węgrzech.

- Zgrupowanie w COS OPO w Zakopanem minęło mi bardzo szybko, choć treningi były wyczerpujące. Mogłem już w pełni trenować, mimo że ból podczas walk dawał jeszcze o sobie znać. Trenowaliśmy z zawodnikami z Azerbejdżanu, którzy przyjechali do nas na wspólny obóz – mówi Piotr Kuczera, który świetnie spisał się podczas niedawnych ME w Sofii.

Judoka klubu Kejza Team Rybnik wygrał miesiąc temu 4 walki, w tym dwie z aktualnymi Mistrzami Świata (z kat. -90kg i -100kg) – pokonał mających w dorobku po 2 tytuły Portugalczyka Jorge Fonsecę i Hiszpana Nikoloza Sherazadishvilego. Podczas pojedynków w ME borykał się z kontuzją palca.

Już za kilka dni Biało-Czerwoni wyjeżdżają na tygodniowy (13-20 czerwca) międzynarodowy camp do chorwackiego Porecza. Wśród powołanych przez trenera reprezentacja Rashada Hasanova są m.in. Piotr Kuczera -100kg, Wiktor Mrówczyński -73kg, Adam Stodolski -73kg.

- Później mamy zaplanowane 2 starty w kwalifikacjach olimpijskich, w Ułan Bator (24-26 czerwca) oraz Budapeszcie (8-10 lipca) – dodał srebrny medalista Mistrzostw Starego Kontynentu 2022 i brązowy medalista ME 2016.

W drugiej połowie roku najważniejszym turniejem dla kadry narodowej seniorów i seniorek będą Mistrzostwa Świata w Taszkencie w dniach 6 – 13 października.