POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Po campie w Turcji, Polacy trenowali na Słowacji

Po campie w tureckiej Antalyi, reprezentanci Polski z Rashadem Hasanovem, trenerem głównym kadry narodowej, pracowali na zgrupowaniu w słowackim mieście Šamorin. Biało-Czerwoni trenowali tam m.in. przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

W campie EJU OTC “Going for Gold” w południowo-zachodniej Słowacji (inicjatywa finansowana ze środków własnych PZ Judo) przebywali czterej nasi judocy – Adam Stodolski (-73kg), Wiktor Mrówczyński (-73kg), Piotr Kuczera (-100kg) i Kacper Szczurowski (-100kg).

- W Šamorin miałem okazję walczyć między innymi ze Szwedem Tommy Maciasem, aktualnym Wicemistrzem Świata oraz takimi zawodnikami jak Słoweniec Martin Hojak i Belg Abdul Malik Umayev oraz wielu judoków z Czech, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainy czy Grecji. Bardzo dobrze wyszkolonym technicznie rywalem okazał się Macias – mówił Adam Stodolski.

Rok 2022 polska męska reprezentacja zaczęła od campu treningowego w Antalyi, w którym uczestniczyło ponad 20 (seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy) podopiecznych Rashada Hasanova i Marka Kręcielewskiego.

Następnie Biało-Czerwoni trenowali na Słowacji, a teraz są już w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, gdzie przebywają polskie kadry narodowe w różnych grupach wiekowych – kobiet i mężczyzn.

W roku poolimpijskim najważniejszymi zawodami seniorskimi będą Mistrzostwa Europy na przełomie maja i kwietnia w Bułgarii oraz Mistrzostwa Świata w Uzbekistanie, które zostały przełożone z sierpnia na początek października.