POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Po sukcesach w kadetkach, Julia Bulanda oficjalnie rozpoczyna starty w juniorkach

17-letnia Julia Bulanda świetnie spisała się w zeszłorocznych MŚ Kadetek i EYOF w kategorii -57kg. W tym sezonie oficjalnie rozpoczyna starty w juniorkach, chociaż judoczka Czarnych Bytom wygrywała zawody Pucharu Polski w tej grupie wiekowej już jesienią 2021 roku.

- Zaczynam tegoroczną rywalizację 4 lutego Pucharem Polski Juniorów w Warszawie. Nie będzie to jednak mój debiut w juniorkach, gdyż w 2021 roku zwyciężyłam w turniejach tej rangi w Sochaczewie i Oleśnicy. Poza tym w poprzednim roku zajęłam 3 miejsce w wadze -63kg w Finnish Judo Open w Turku.

Podopieczna trenerów Krzysztofa Gadacza, Eugeniusza Misztala (w klubie) i Tomasza Jopka (w reprezentacji) znakomicie walczyła w zawodach międzynarodowych w 2022 roku. Zdobyła brązowy medal w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy oraz zajęła zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów w Sarajewie.

- Po MŚ Kadetów walczyłam w Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie, gdzie uplasowałam się na 5 pozycji. Potem jeszcze był wspomniany start w wyższej kategorii w Finlandii. W tym sezonie zostaję w wadze -57kg – dodała Julia Bulanda.

Obecnie judoczka z Bytomia wraz z kadrą juniorek trenuje – wspólnie z seniorkami, kadetkami – na organizowanym przez Polski Związek Judo zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

- Do 31 stycznia będę trenować w Spale, a później wspomniane juniorskie zawody pucharowe w Warszawie. W dalszej części roku czeka mnie walka o uzyskanie kwalifikacji na ME i MŚ. Postawiłam sobie cel zdobycia medali w tych turniejach – stwierdziła Julia Bulanda.

Mistrzostwa Europy odbędą się we wrześniu w holenderskiej Hadze, a Mistrzostwa Świata w październiku w portugalskiej Coimbrze. W grupie wiekowej U21 zawodniczka Czarnych może występować do końca 2025 roku.