POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Podsumowanie 2016 roku - zabrakło polskiego medalu Igrzysk w Rio

Polscy judocy zdobyli 3 medale Mistrzostw Europy Seniorów, w tym złoty drużyna kobiet, ale w kończącym się roku 2016 zabrakło krążka z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W sezonie olimpijskim nie rozgrywano Mistrzostw Świata, najważniejszym turniejem były Igrzyska w Brazylii. Startowało czworo Polaków, ale nikt nie zdołał przebić się do strefy medalowej.

Wcześniej w ME w rosyjskim Kazaniu Polacy wywalczyli 3 medale - złoty zespół kobiet, a brązowe Piotr Kuczera (-90kg) indywidualnie i męska drużyna. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy, które już za 4 miesiące odbędą się na warszawskim Torwarze.

W Młodzieżowych ME do lat 23 w izraelskim Tel Avivie tuż za podium, na 5 miejscach sklasyfikowane zostały Paula Kułaga (-78kg) i Anna Załęczna (+78kg).

W ME Juniorów w hiszpańskiej Maladze brązowe krążki zdobyły Julia Kowalczyk (-57kg) i Anita Formela (+78kg). Bez sukcesów polscy judocy startowali w Mistrzostwach Europy Kadetów w fińskim Vantaa.

W zawodach rangi Grand Slam najbliżej medali byli Karolina Pieńkowska (-52kg), Arleta Podolak (-57kg) i Damian Szwarnowiecki (-81kg), którzy plasowali się na 5 miejscach odpowiednio w Abu Dhabi, Paryżu i Tokio.

Biało-Czerwoni zdobywali krążki w seniorskich turniejach Grand Prix i Continental Open, czyli dawnych Pucharach Świata, a także juniorskich i kadeckich Pucharach Europy, m.in. w Gdyni i Bielsku-Białej.

W nowym sezonie 2017 MŚ Seniorów na Węgrzech, Juniorów w Korei Północnej, a Kadetów w Chile.