POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Podziękowania dla organizatorów ME w Warszawie od Prezesa Jacka Zawadki

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy,

wciąż żyjemy wspaniałą atmosferą Mistrzostw Europy Seniorek i Seniorów w Warszawie, którą wszyscy tworzyliśmy przez ostatnie dni.
Bardzo serdecznie dziękuję tym którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu organizacyjnego. Według Europejskiej Unii Judo była to największa i najlepiej zorganizowana impreza od 20 lat.
Dziękuje dziesiątkom osób, które wykazały ogromne zaangażowanie i poświęciły swój prywatny czas, przede wszystkim z miłości do dyscypliny. Poprzez Waszą pracę, siłę i wytrwałość jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy dla judo. Szczególnie chciałbym podziękować najbliższym mi ludziom z Polskiego Związku Judo, którzy na ten sukces pracowali przez ostatnich parę miesięcy.

Jesteśmy wdzięczni Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Miastu Warszawa za wsparcie finansowe, bez którego trudno by było stworzyć imprezę na tak wysokim poziomie. Dziękuję także Telewizji Polskiej za profesjonalną obsługę oraz transmisję w TVP Sport, dzięki której rzesze widzów przed telewizorami mogły uczestniczyć w tych Mistrzostwach.

Wielkie podziękowania należą się wszystkich klubom, wolontariuszom, firmom współorganizującym, ekspertom, za zorganizowanie oraz dopilnowanie by wszystkie działania na Hali Torwar, lotnisku, hotelach przebiegały bez zastrzeżeń. Zaangażowanie tych osób w pomoc jest godne podziwu! Również przed rozpoczęciem imprezy wiele osób stanęło na wysokości zadania – trenerzy, byli zawodnicy, animatorzy pomagali w promocji tego wydarzenia. Warto zauważyć i docenić pracę przy: m.in.roznoszeniu ulotek, plakatów, sprzedaży biletów, przygotowaniu treningu z Mistrzem, treningu Ukemi, udostępnieniu miejsc noclegowych dla klubów i wolontariuszy.

Dziękuję serdecznie kibicom, którzy dali tym mistrzostwom siłę, wiarę i radość! Za wielkie wsparcie z trybun dla naszych zawodników oraz zawodniczek podczas wyczerpujących walk oraz doping fair-play dla zawodników wszystkich narodowości. Daliście powody do dumy całemu środowisku judo.

Cieszę się ze srebrnego medalu naszych dziewczyn. Teraz z zapałem rozpoczynamy kolejny etap ciężkiej pracy zarówno zawodników jaki nowej kadry szkoleniowej

Za zorganizowanie tych Mistrzostw odbieramy same pochwały, zarówno od ekip polskich, zagranicznych jak i od władz Europejskiej Unii Judo. Aktualnie trwają rozmowy na temat organizacji w Polsce Mistrzostw Europy Juniorów.

Pozdrawiam,
Jacek Zawadka
Prezes Polskiego Związku Judo