POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Podziękowanie Jacka Zawadki Prezesa Polskiego Związku Judo

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

dziękuję za zaufanie i powierzenie mi zaszczytnej, wymagającej funkcji. Wierzę, że program, który zaproponowałem, uda nam się wspólnymi siłami wcielić w życie, znacząco poprawiając sytuację polskiego judo.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę delegatów-wyborców, moich współpracowników, a także kontrkandydatów. Będę czerpał z Waszych najlepszych, merytorycznych propozycji i pomysłów. Zapraszam do współpracy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiego judo, zarówno tych, którzy zdecydowali się na mnie głosować, jak i dotychczas sceptycznie nastawionych do mojego programu. Deklaruję otwartość na pomysły, sugestie, wskazówki.

Proszę o cierpliwość – realizacja programu wymaga stopniowej pracy, której pozytywne skutki odczujemy, mam nadzieję, wszyscy. Jakość obsługi biura PZJudo, szkolenia, programy; proponowałem radykalne ulepszenia i z Waszą pomocą jestem w stanie je wprowadzić.

Niestety, początek kadencji wiąże się z pierwszymi sytuacjami do rozwiązania. Wstępna analiza matematyczna (potrzeba jeszcze księgowej) wskazuje na brak około 900 tysięcy złotych w kasie (dokładne informacje podamy wkrótce). Tę kwotę PZJudo musi spłacić do końca roku. Oznacza to, że na procedury, ukonstytuowanie zarządu, zaciągnięcie nowej pożyczki (i znalezienie pożyczkodawcy!) mamy jedynie kilka dni. To wyzwanie, któremu należy sprostać. Zatem idące konsekwencje to takie, że niestety finansowanie szkolenia centralnego w styczniu może być zagrożone. Doświadczenie w biznesie nauczyło mnie szybkiego reagowania na mniejsze i większe kryzysy. Początkowe trudności jedynie umocnią nas na przyszłość.

W najbliższy czwartek pierwsze spotkanie nowego zarządu. Żywię nadzieję, że stworzymy zgrany, skuteczny zespół. Odpowiedni podział kompetencji, otwarta komunikacja, atmosfera wzajemnego szacunku, ale i motywacji – tak stworzona drużyna jest w stanie zapracować na sukces. Podejmowane decyzję będą transparentne, a zagadnienia i uchwały podane do publicznej informacji. Patrzę w przyszłość z optymizmem.

Z podziękowaniami,
sportowym pozdrowieniem
i najlepszymi życzeniami świątecznymi oraz noworocznymi,

Jacek Zawadka
Prezes Polskiego Związku Judo

foto