Polacy na African Open w Casablance zdobyli aż trzy medale !

18-19 marca na African Open w Casablance występowało pięciu naszych zawodników, trzech z nich Anna Borowska, Katarzyna Kłys oraz Piotr Kuczera zdobyło miejsca na podium! W rankingu medalowym Polska zajęła czwarte miejsce z dziewiętnastu drużyn.

Złotą medalistką została zawodniczka Kejza Team Rybnik - Ania Borowska. W kategorii wagowej -57 kg. Polka wygrała cztery pojedynki. Pierwszą walkę stoczyła z zawodniczką z Senegalu Lea Buet. W walce półfinałowej Ania Borowska zmierzyła się z Tihea Topolovec z Chorwacji. W finale Pucharu Świata nasza zawodniczka wygrała w 1:08 minucie na rzut Koshi-Goruma z Francuzką Sarah Harachi- złotą medalistką African Open z 2016r. Jest to kolejny sukces Ani w jej karierze sportowej.
Brązową medalistką w Casablance została Kasia Kłys w kat. -70 kg (UKS Judo Kraków). Polka wygrała dwie walki. O brąz walczyła z Francuską Melissa Heleine.
Także trzecie miejsce zdobył Piotrek Kuczera w kat. -90 kg (Kejza Team Rybnik). Polak zawalczył cztery walki w tym trzy wygrał. O brąz stoczył pojedynek z Białurosinem Yahor Varapayeu.
Karolina Tałach (-63 kg) oraz Jakub Wójcik (-100 kg) uplasowali się na piątym miejscu.
Takie wyniki mobilizują naszych zawodników do dalszego przygotowania na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 20-23 kwietnia w Warszawie.