POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Polacy trenują na campie EJU OTC w Nymburku

Reprezentanci Polski seniorek i seniorów trenują na campie Europejskiej Unii Judo (EJU OTC) w czeskim Numburku. W międzynarodowym zgrupowaniu uczestniczy około pół tysiąca zawodniczek i zawodników z ponad 40 krajów.

- Treningi rozpoczęliśmy w poniedziałek rano, a camp potrwa do soboty, 18 marca – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej kadry narodowej.

Codziennie odbywają się po 2 treningi w ramach randori kobiet i mężczyzn, ale organizatorzy zaplanowali także wspólne sesje.

Z grona Biało-Czerwonych z powołań związkowych i klubowych, w Nymburku są Aleksandra Kaleta, Julia Kowalczyk, Angelika Szymańska, Eliza Wróblewska, Beata Pacut-Kłoczko, Kinga Wolszczak oraz Hubert Pieczyński, Paweł Tylek, Adam Stodolski, Ksawery Morka, Marcin Kowalski, Olaf Loska, Paweł Drzymał, Fabrycjusz Tarkowski, Jakub Pankowski, Michał Jędrzejewski i Kacper Szczurowski.

Z zagranicznych reprezentacji na campie w Czechach są m.in.: Azerbejdżan, Gruzja, Niemcy, Francja, Włochy, Uzbekistan, Słowenia, Holandia, Grecja, Wielka Brytania i wiele innych.

Nasi kadrowicze w dniach 24-26 marca startować będą w turnieju Grand Slam w Tbilisi. Z kolei już w najbliższy weekend liczna grupa Polaków wystąpi w European Open (Puchar Świata) w Rydze.

Na przełomie marca i kwietnia Biało-Czerwoni walczyć będą w Grand Slamie w tureckiej Antalyi, a następnie pozostaną tam na campie. Wezmą w nim udział także judoczki i judocy z reprezentacji juniorów. Dla ekipy U-21 to etap przygotowań do Pucharu Europy w Poznaniu w dniach 15-16 kwietnia.