POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Polacy zadowoleni po campie w Paryżu

- Dobrym doświadczeniem dla mnie była możliwość walki np. z Japonkami Miku Tashiro i Nami Nabekurą - mówi brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Agata Ozdoba-Błach (-63kg) po zakończonym campie międzynarodowym w Paryżu.

Biało-Czerwoni przez kilka dni mieli okazję rywalizować z wieloma mocnymi rywalkami i rywalami z całego świata. To był także sprawdzian przed zbliżającymi się turniejami Grand Slam w Dusseldorfie i European Open w Warszawie.

- Miałam okazję po raz pierwszy "dotknąć" dwóch Japonek - Miku Tashiro i Nami Nabekurę, a także Filipinki Kiyomi Watanabe (jej ojciec jest Japończykiem), która chyba trenuje z Japonkami. Było to dla mnie dobre doświadczenie, gdyż z samych obserwacji walk przeciwniczek można dużo wyciągnąć, ale jednak bezpośrednie starcie aktualizuje wiedzę o nich posiadaną - mówi Agata Ozdoba-Błach (-63kg).

W Turnieju Paryskim Miku Tashiro (brązowa medalistka MŚ 2014, 2015) zdobyła srebrny medal, a Nami Nabekura (była Mistrzyni Świata juniorek) zajęła 5 miejsce.

- Japonki utrzymują bardzo stabilną pozycję i ciężko je ruszyć. Poza tym są silne i dość szybkie. Dobrze było się sprawdzić z takimi zawodniczkami - dodała.

Po raz pierwszy na campie w Paryżu uczestniczył Rafał Kozłowski (-90kg). - Skala trudności podobna do styczniowego OTC Going for Gold organizowanego w Austrii przez Europejską Unię Judo. Trenowaliśmy z medalistami igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy kontynentu - powiedział Rafał Kozłowski, któremu przydarzyły się kłopoty zdrowotne.

- Pierwszego dnia, podczas drugiego treningu, doznałem zwichnięcia prawego kciuka. Opuchlizna dalej pozostała, ale po dniu przerwy i związaniu palca z powrotem uczestniczyłem w treningach. Podchodzę do takich zgrupowań szkoleniowo i z dystansem, najważniejsza przecież jest wygrana dopiero na turnieju - dodał.

W dniach 23-25 lutego Polacy, trenowani przez Mariana Tałaja i Zbigniewa Pacholczyka (główni szkoleniowcy żeńskiej i męskiej reprezentacji narodowej), powalczą w Niemczech. Tydzień później European Open kobiet w Warszawie i mężczyzn w Pradze.