POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Polacy zdecydowani na japońską bazę w Takasaki

Prawdopodobnie ośrodek treningowych w Takasaki będzie bazą naszej reprezentacji w judo przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w Tokio oraz przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w stolicy Japonii.

- Bazę w Takasaki oceniam bardzo pozytywnie. Co prawda nie było mocnych sparingpartnerów, jednakże przed MŚ i IO będziemy tam przebywać w okresie, w którym w zasadzie wykonamy ostatni szlif. A do niego nie trzeba silnych przeciwników. W Takasaki jest wszystko, co potrzebujemy, a jednocześnie nie ma zgiełku, więc można się wyciszyć i skupić na zawodach – mówi Agata Perenc (-52kg).

Z kolei walczący o olimpijską kwalifikację w kategorii -81kg Damian Szwarnowiecki, 5 zawodnik zeszłorocznych MŚ w azerskim Baku, dodał: - Obydwa ośrodki treningowe, w Takasaki i Uniwersytet Tokai, zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Każdy obiekt wyróżnia się dużą powierzchnią. Sale są znacznie większe od tych w Polsce. W drodze na dojo przez campus można odnieść wrażenie, że większość studentów jest związana ze sportem.

W samych superlatywach o Takasaki wypowiadał się trener główny naszej reprezentacji Mirosław Błachnio, który podkreślił, że ten ośrodek jako baza do aklimatyzacji i końcowej fazy przygotowań przed kluczowymi imprezami w 2019 i 2020 roku, wypadł perfekcyjnie.

- Miasto zaspokaja wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby począwszy od socjalno-bytowych, a skończywszy na szkoleniowych. Nie tylko mieliśmy zapewnione świetne warunki do pobytu i aklimatyzacji, ale jeszcze na każdym treningu była do dyspozycji liczna grupa japońskich sparingpartnerów z miejscowych klubów judo. Nasze treningi były wizytowane przez miejscowe japońskie władze m.in. senatora Hirofumi Nakasone byłego ministra spraw zagranicznych Japonii, prezesa okręgu Gunma Heiji Ichikawa oraz wiceprezydenta Fundacji Takasaki Mitsuo Yuki. Ze znamienitymi gośćmi wymieniliśmy uprzejmości i wręczyliśmy drobne upominki od Polskiego Związku Judo – powiedział Mirosław Błachnio.

Biało-Czerwoni podkreślali, że obie strony zrobiły dobre wrażenie, współpraca została oceniona bardzo wysoko, a Japończycy zapewnili o kontynuacji współpracy przed MŚ w 2019 roku i IO w 2020 roku.